Filtrovat podle

Výrobce
Více (431) Ok Průhledná
Filtruj

Propagační produkty

Doporučeno

Monokrystalické solární panely

Omlouváme se za nepříjemnosti.

Ekologická a levná energie ze slunce

Používání solární energie k výrobě elektřiny má mnoho výhod. Jeden z největších aspektů souvisí s ochranou životního prostředí - jedná se o plně obnovitelný zdroj, který nevyčerpá mnoho milionů let a jeho použití nezahrnuje spalování fosilních paliv ani produkci nebezpečného odpadu. Kromě toho je elektřina ze slunce jednoduše velmi levná, což je důležitý problém přispívající ke zvyšující se popularitě tohoto řešení a je pro mnoho lidí rozhodujícím faktorem. Získávání elektřiny pomocí této metody je relativně jednoduché a nevyžaduje komplikovanou infrastrukturu - to je velká výhoda ve srovnání s jinými ekologickými zdroji energie, například při využití energie větru a vody nebo energie z jaderného rozpadu, kterou je obtížné přizpůsobit - komerční použití v domácnostech, zařízeních nebo vozidlech. Jednou ze dvou nejpopulárnějších technologií používaných při výrobě solárních článků je použití monokrystalů křemíku.

Výroba a provoz monokrystalických solárních panelů

Proces výroby monokrystalických fotovoltaických panelů začíná tavením vysoce čistého polykrystalického křemíku při vysoké teplotě, což vede k vytvoření relativně homogenní hmoty. Poté se do kelímku umístí krystalické semeno, kolem kterého probíhá proces krystalizace. Po téměř dvou dnech se z celku vytvoří jeden velký krystal ve tvaru připomínajícím kulka nebo válec (proto jsou monokrystalické buňky řezány do tvaru osmiúhelníku - to umožňuje snížit ztráty materiálu a v důsledku toho snížit výrobní náklady). Vyznačuje se vysokou čistotou a zaručuje volný tok elektronů v něm, což umožňuje vyrábět více elektřiny ze stejného povrchu buňky než v případě polykrystalických panelů (čím větší je počet krystalů, tím nižší je účinnost). Složitý výrobní proces se však promítá do mírně vyšší ceny monokrystalických panelů. Poslední fází výroby je řezání krystalu na plátky a ořezávání do obrysu osmiúhelníku a poté montáž ochranných povlaků a drátů.

Polykrystalické a monokrystalické fotovoltaické panely

Volba mezi polykrystalickými a monokrystalickými fotovoltaickými panely není zřejmá a závisí na plánovaných podmínkách použití produktu a potřebách uživatele. Polykrystalické články jsou levnější, ale jejich účinnost je mnohem nižší (14-18% ve srovnání s monokrystalickými články, které nabízejí až 16-23%). Získání stejného množství elektřiny proto vyžaduje použití větší plochy fotovoltaických panelů. Proto se v projektech a instalacích vyžadujících co největší kompaktnost obvykle používají monokrystalické články. Tento typ solárních panelů má také nižší teplotní koeficient, což znamená, že jej lze použít při vyšší teplotě bez výrazných ztrát energie. Z tohoto důvodu se monokrystalické solární panely často používají na velmi slunečných místech nebo ve vyšších zeměpisných šířkách, kde průměrné teploty vylučují efektivní využití polykrystalických článků (ty však lépe fungují na stinných chladných místech). Trvanlivost obou řešení je však podobná a závisí více na pečlivém zpracování a čistotě krystalů použitých ve výrobním procesu.

Naše nabídka

V našem obchodě najdete široký výběr monokrystalických fotovoltaických panelů pro různé aplikace. Nabízíme mimo jiné produkty renomované polské značky Green Cell, jejichž výkon se pohybuje od 300 W do 400 W. Zařízení lze zapojit do série i paralelně a jejich vlastnosti umožňují jejich použití v mnoha elektronických projektech, včetně fotovoltaická zařízení, autonomní systémy, roboty, mobilní zařízení, elektronická zařízení nebo vozidla na solární pohon. Náš sortiment zahrnuje také polykrystalické fotovoltaické články a široký výběr příslušenství pro solární panely (včetně kabelů, solárních nabíječek a řídicích modulů).