Filtrovat podle
Výrobce
Více (482) Ok Průhledná
Filtruj

Produkty v akci

Doporučeno

Revolution Pi

Nevidíte produkty? Napište nám na podpora@botland.cz

Použití Raspberry Pi v průmyslovém prostředí - proč vyžaduje zvláštní pozornost?

Minipočítače Raspberry Pi mají design typický pro vývojové moduly - není se čemu divit, koneckonců to byla „malina“, která stanovila určité standardy, duplikované téměř deset let následujícími výrobci jednodeskových počítačů. Moduly řady B, A a Zero obsahují kromě klasických počítačových portů (USB, Ethernet, HDMI nebo audio) také 40pinové zásuvky typu pin, poskytující přímý přístup k elektrickému vedení (uzemnění, +3,3 V a +5 V) a SoC I / O porty. Na jedné straně takové řešení dokonale rozšiřuje možnosti integrace minipočítače do cílového systému, což umožňuje připojení externích elektronických obvodů přímo k linii GPIO procesoru, na straně druhé - odhaluje jemné integrované obvody Raspberry Pi k poškození náhodným elektrostatickým výbojem, nežádoucím napěťovým impulzem nebo krátkodobým zkratem. Aby bylo možné „malinu“ přizpůsobit práci v průmyslových podmínkách, je proto nutné spolehlivě chránit jak napájecí obvody, tak digitální linky a komunikační porty, které má uživatel k dispozici. „Počítačové“ porty Raspberry Pi (např. USB) mají základní zabezpečení, ale nemusí být dostačující pro zvlášť náročné aplikace. Mezi další problémy patří: nedostatek vestavěných hodin RTC nebo náchylnost ke krátkodobým přerušením napájecího napětí.

RevPi - lék na „průmyslové neduhy“ Raspberry Pi

Inženýři značky Revolution Pi úspěšně vyřešili všechny výše popsané problémy a poskytli uživateli průmyslové minipočítačové moduly založené na deskách Raspberry Pi Compute Module 3 a navíc uzavřené řadou rozhraní a ochranných systémů a také užitečných periferních bloků. K dispozici je také rozsáhlá výkonová část poskytující možnost napájení typicky „průmyslových“ napětí v rozsahu od 12 V do 24 V (i když v některých aplikacích moduly RevPi zvládnou i napětí 10,2 V). Důležitou výhodou zařízení vyrobených Revloution Pi je silná podpora nástrojů v podobě programovacího balíčku Node-RED a prostředí logiCAD založené na populárním Eclipse IDE. Regulátory RevPi, jak se sluší na skutečné PLC, jsou vybaveny rozšiřujícími porty, které umožňují připojení externích modulů, a co víc-splňují přísné požadavky průmyslových norem, včetně EN 61131-2, EN 61131-2 a IEC 61000- 6 -2 (pokud jde o ochranu před ESD, šokové testy a elektromagnetickou kompatibilitu), mají také certifikaci UL požadovanou v USA.

Moduly RevPi nabízejí v obchodě Botland

Naše nabídka zahrnuje jak hlavní moduly, tak rozšiřující moduly vyráběné značkou Revolution Pi. Kromě základního PLC RevPi Core 3 se 4 GB paměti eMMC nabízíme také novější a efektivnější verzi RevPi Core 3+ s 8, 16 nebo dokonce 32 GB eMMC pamětí. Máme také - vybavené 4, 8, 16 nebo 32 GB eMMC - ovladače RevPi Connect a Connect + se dvěma ethernetovými porty a určené pro aplikace, které kladou důraz na síťovou komunikaci. Mezi rozšiřujícími moduly značky Revolution Pi, které jsou k dispozici v obchodě Botland, najdete zařízení jako RevPi Con CAN (vysílač / přijímač sběrnice CAN), RevPi AIO (vybaven 28 IO piny, 4 univerzální analogové vstupy, 2 DAC výstupy a 2 měřicí kanály pro připojení odporových teploměrů RTD) nebo RevPi DIO (modul digitálních vstupů a výstupů).