Filtrovat podle

Cena
7872 7873
Výrobce
Filtruj

Propagační produkty

Doporučeno

Red Pitaya

Produkty: 1
Načítání...

Red Pitaya STEMLab 125-10 StarterKit - USB PC 50MHz osciloskop 2 kanály -

Deska založená na Linuxu, určená pro měření pomocí aplikace z trhu Red Pitaya - Bazaar. Mezi nimi jsou mimo jiné osciloskop, spektrální analyzátor, generátor funkcí, měřič LCR...
Index: UPM-09286
Index: UPM-09286
Produkt není k dispozici
Čekání na potvrzení data dodání
Běžná cena 7 873,00 Kč Cena 7 873,00 Kč
  • doprava zdarma

Univerzální počítačový měřicí nástroj

Srdcem Red Pitaya je Xilinx SoC Zynq 7010. SoC - System-on-a-chip, tj. Systém v čipu, je celý počítačový systém integrovaný do integrovaného obvodu. Takový systém zahrnuje jak CPU, tak RAM paměť. Energeticky nezávislá paměť je připojena externě, v případě Red Pitaya se jedná o kartu microSD. Systémy Xilinx Zynq SoC mají kromě CPU a dalších zmíněných prvků ve své struktuře také programovatelný obvod FPGA, který významně zvyšuje jeho schopnosti, zejména v oblasti analýzy, zpracování a generování vysokofrekvenčních signálů.

SoC Xilinx Zynq 7010

Tento systém má dvoujádrový procesor využívající jádra ARM Cortex-A9 + taktované na 666 MHz. Počítač zabudovaný do Red Pitaya může mít 256 MB nebo 512 MB RAM, v závislosti na verzi. Díky kartě microSD můžeme do systému připojit až 32 GB energeticky nezávislé paměti - má operační systém (Linux), lze ukládat aplikace a data shromážděná systémem. Díky programovatelnému systému zabudovanému do SoC je možné v systému spouštět specifické operace, díky nimž může Red Pitaya rychle provádět operace potřebné při práci jako například softwarově definované rádio (SDR).

Široké možnosti měření díky dalším možnostem karty

Red Pitaya lze přeprogramovat tak, aby se z ní stala jiná zařízení, protože všechny vstupní a výstupní porty zařízení jsou připojeny ke stejné programovatelné desce s obvody (FPGA), která je srdcem systému. Systém má také další převaděče ADC. Red Pitaya má navíc tři porty USB 2.0, Wifi a ethernetový konektor. Interně používá jako operační systém Linux, což usnadňuje programování a nahrávání nových aplikací každému, kdo je s tímto operačním systémem obeznámen.

Open source nabízí mnoho možností, také jako SDR

Vzhledem k široké škále ADC a DAC lze Red Pitaya použít také jako programovatelný přijímač a rádiový vysílač. K dispozici jsou otevřené aplikace, které umožňují používat Red Pitaya jako softwarově definované rádio. Open Source je obrovská výhoda tohoto modulu, i když je třeba si uvědomit, že i když je software (včetně zdrojového kódu HDL) pro Red Pitaya volně dostupný, zařízení není plně otevřeným hardwarovým projektem Open Source, protože schémata zapojení zařízení jsou není výslovně k dispozici.