Filtrovat podle

Cena
33 40
Výrobce
Více (432) Ok Průhledná
Filtruj

Propagační produkty

Doporučeno

Instalační krabice

Produkty: 2
Načítání...

Instalační krabice - pod omítku - 4 mod M45

Instalační box je určen pro instalaci do duté stěny, rozdělené na 2 segmenty pomocí odnímatelných posuvných stěn.
Index: HUR-12086
Index: HUR-12086
Náklad 24h
K dispozici, poštovné 24 hodin!
(Zkontrolujte množství)
Běžná cena 37,00 Kč Cena 33,30 Kč
  • doprava zdarma
  • Sleva!
  • Sleva

Instalační krabice - pod omítku - 6 mod M45

Instalační box je určen pro instalaci do duté stěny, rozdělené do 3 segmentů pomocí odnímatelných posuvných stěn.
Index: HUR-12087
Index: HUR-12087
Náklad 24h
K dispozici, poštovné 24 hodin!
(Zkontrolujte množství)
Běžná cena 56,00 Kč Cena 39,20 Kč
  • doprava zdarma
  • Sleva!
  • Sleva

Krabice pod omítku - jaký model zvolit?

Instalační krabice jsou určeny pro instalaci v konkrétních podmínkách. Při výběru takových prvků je třeba pamatovat na potřeby vaší elektroinstalace. Existují mimo jiné modely skříní určené k instalaci do sádrokartonových, cihelných nebo polystyrenových stěn. Při výběru boxu je třeba vzít v úvahu i možné nepříznivé vnější podmínky, jako je vlhkost (např. V suterénu), extrémní teploty (podkroví, vnější stěny) nebo ultrafialové záření (v případě boxů instalovaných mimo budovu). Pokud je daný model odolný vůči určitému faktoru, zahrne výrobce příslušné informace do technické dokumentace.

Krabice pod omítku nebo pod omítku?

Panely na omítku se snadněji instalují a snáze se k nim dostanete, když je potřeba opravit nebo vyměnit součásti elektrického systému. Jsou však méně estetické, proto se častěji používají v dílnách, garážích, továrnách, skladech a na jiných místech, kde vzhled není zvlášť důležitý. Zapuštěné krabice umožňují zamaskovat instalační prvky uvnitř stěny a také lepší ochranu elektrických přípojek, ale přístup k nim je o něco obtížnější.

Instalační krabice: další důležité parametry

Při výběru krabic pod omítku byste měli věnovat pozornost především velikosti. Nejoblíbenější plechovky mají průměr 60 mm a hloubku 40 mm (mělké plechovky) až asi 60 mm (hluboké plechovky). Hluboké skříňky se instalují snadněji a umožňují vám později vyměnit elektrické zařízení za takové, které zabírá více místa (bez nutnosti výměny skříňky). Nejsou však vhodné pro instalaci do velmi tvrdých nebo tenkých stěn - pak je nejlepší zvolit krabici na dlaždice. Mezi další důležité vlastnosti, které je třeba před nákupem určit, patří počet segmentů (obvykle od jednoho do tří), počet koncovek, materiál (obvykle nehořlavý plast, ale najdete i kovové plechovky) a způsob montáže (šrouby , hmoždinky, silikon, lepidlo).