Filtrovat podle
Cena
1296 1296
Více (-5) Ok Průhledná
Výrobce
Více (533) Ok Průhledná
Filtruj

Produkty v akci

Doporučeno

Skládací solární panely

Produkty: 1
Načítání...

PiJuice - 6W / 5,5V 328x156x24mm solární článek

Solární panel ve spojení s platformou přenosného napájecího zdroje PiJuice vám umožňuje napájet Raspberry Pi. Má dva nastavitelné 5V USB výstupy připojené k internímu systému...
Index: SUP-11095
Index: SUP-11095
Čekání na doručení
Doručení 3 ks naplánováno na 2024-06-07
Běžná cena 1 296,00 Kč Cena 1 296,00 Kč
  • doprava zdarma

Notebook nabitý solárními články?

Obnovitelná energie má mnoho výhod. Nejdůležitější z nich je skutečnost, že přístup k němu je neomezený a je nevyčerpatelný. Zatímco řešení, jako je geotermální energie, vyžadují značné investice, větrná energie a ještě více solární energie - jsou k dispozici velmi jednoduchým způsobem. O tom svědčí solární panely PiJuice nabízené v našem obchodě. Nejmenší z nich měří pouze 380x260x25 mm a váží pouze 390 g. Není proto problém vzít tuto přenosnou solární baterii na výlet. PiJuice je určen primárně k napájení mikropočítače Raspberry Pi a PiJuice HAT. Tím však jeho možnosti nekončí. Díky dvěma USB výstupům (5V) a internímu inteligentnímu napájecímu systému lze solární panel použít i k napájení smartphonu nebo fotoaparátu.

Když selže autobaterie

Výše uvedené solární články PiJuice se doporučují pro napájení mobilních zařízení. Můžete připojit až dva současně. Co však dělat, když se během cesty vybije malý smartphone, ale autobaterie? V takovém případě stojí za to zvolit skládací solární panely PowerFilm. Naše nabídka zahrnuje solární panely o rozměrech od 55,9x53,3 cm do 1,207x1,308 m. Jejich výkon se pohybuje od 5 do 60 W! Je zajímavé, že ani největší z těchto modelů není daleko od masivních solárních panelů používaných k napájení domů. Jeho hmotnost je pouze 1,45 kg a ve složeném stavu jej můžete snadno uložit do kufru, protože zabalený solární panel má rozměry pouze 33,6 x 17,8 cm.

Jak funguje skládací solární panel?

Vědci neustále soutěží o vývoj stále menších, tenčích a méně viditelných solárních článků. Doposud však princip jejich fungování zůstal nezměněn a je založen na fotovoltaickém jevu. Transformuje sluneční energii na elektřinu a v mikro měřítku tento proces zahrnuje pohyb elektronů v polovodiči. Skutečnost, že tento jev lze použít také u tenkých, krycích a relativně levných skládacích solárních panelů podobných automobilům, činí solární energii k dispozici každý den.