Filtrovat podle
Cena
11268 38945
Více (-5) Ok Průhledná
Výrobce
Více (533) Ok Průhledná
3D - velikost tisku
Více (-5) Ok Průhledná
3D - typ výtisku
Více (-5) Ok Průhledná
3D - přesnost
Více (-5) Ok Průhledná
Rychlost 3D tisku
Více (-5) Ok Průhledná
3D - stolní teplota
Více (-5) Ok Průhledná
3D - teplota trysky
Více (-5) Ok Průhledná
3D - tloušťka tisku
Více (-5) Ok Průhledná
3D - průměr vlákna.
Množství extruderů
Více (-5) Ok Průhledná
Filtruj

Produkty v akci

Doporučeno

CNC frézky

Produkty: 2
Načítání...

CNC frézka Two Trees TTC-450

TTC-450 nabízí velmi velkou pracovní plochu o rozměrech 460 x 460 x 80 mm , která rozšiřuje možnosti frézky. Jeho provoz nebude činit problém ani pro začínající uživatele ....
4.7 (3)
Index: TRS-24355
Index: TRS-24355
Náklad 24h
Zboží skladem
Běžná cena 11 268,00 Kč Cena 11 268,00 Kč
  • doprava zdarma

3D tiskárna Snapmaker v2.0 3v1 model A350T - laserový modul, CNC, 3D tisk v pouzdře

Sada, která obsahuje multifunkční zařízení Snapmaker A350T verze 2.0 a komoru určenou pro zvýšení bezpečnosti při práci se Snapmakerem. Zařízení je vyrobeno výhradně z kovu,...
5.0 (2)
Index: SNM-19367
Index: SNM-19367
Čekání na doručení
Doručení 4 ks naplánováno na 2024-07-31
Běžná cena 38 945,00 Kč Cena 38 945,00 Kč
  • doprava zdarma

CNC frézka - řízení tuhosti a vůle

Aby bylo možné vědomě zvolit správný model CNC frézky pro zamýšlené aplikace, stojí za to se dozvědět něco více o konstrukčních detailech a klíčových parametrech tohoto typu zařízení. Pro kvalitu získaných výsledků obrábění je velmi důležité implementace nosné konstrukce a hnacího systému, umožňující posuv ve všech třech hlavních osách (obráběcí stroje s větším počtem stupňů volnosti se mezi amatérskými a semi - profesionální řešení). Struktura by měla být tuhá a bez zbytečné vůle - jakékoli nepřesnosti stroje budou reprodukovány do detailů, a to jak odchylky od daných rozměrů (např. Příliš velké průměry otvorů), tak i viditelné pouhým okem „slzy“, zvlnění na ploché povrchy atd. Bohužel v případě méně kvalitních strojů je jejich dosažení požadované úrovně přesnosti v mnoha případech komplikovaným a často nákladným úkolem. Proto byste měli věnovat zvláštní pozornost typu konstrukčních profilů, jejich rozměrům a typu vodicích drážek - někdy takové, zdánlivě nepodstatné detaily mohou ovlivnit výsledky práce.

Síla a typ vřetena

Dalším velmi důležitým prvkem konstrukce numerického stroje je vřeteno. Jedná se o elektrický pohon s pevnou konstrukcí uloženou v ložisku, který se používá k přímému přenosu rotací na nástroj - obvykle řezačku nebo vrták. Výkon vřetena závisí na otáčkách a točivém momentu - některé materiály (např. Hliník) je třeba opracovávat při vysokých rychlostech, ale s relativně nízkým točivým momentem. Na druhou stranu se u některých ocelových slitin doporučuje výrazné snížení otáček za minutu, ale vysoký točivý moment se ukazuje jako důležitý - proto CNC frézky na dřevo používají jiná vřetena než pevné a drahé CNC frézky na kov. Zatímco v případě jemných, snadno obrobitelných materiálů (např. Plastů nebo měkkého dřeva) můžete použít malá vřetena, v případě kovoobrábění pevné pohony s výkonem více než jeden kilowatt, vybavené výkonnými bezkartáčovými motory ovládanými příslušnými měniči , se stal nutností. Mimochodem, stojí za to dodat, že poptávka po kroutícím momentu roste nejen s tvrdostí suroviny, ale také s průměrem nástroje - je těžké si představit, že by se materiál drážkoval 16 mm frézou s vřeteno, které je přizpůsobeno nástrojům s průměrem nepřesahujícím několik milimetrů.

Frézka CNC WorkBee v2.1 - pevný základ pro stavbu vlastního numerického stroje

Problém, s nímž se zájemce o stavbu vlastní CNC frézky dříve či později setká, je provedení dostatečně tuhé nosné konstrukce s malou vůlí a vysokou přesností polohování. Tvůrci projektu WorkBee v2.1 si to dobře uvědomují, a proto uvedli na trh sadu pro sestavení základny velké frézky s pracovní plochou až 800 x 770 mm. Celá je založena na vysoce kvalitních hliníkových profilech V-Slot a C-Beam a pohon vozíku zajišťují vysoce kvalitní šrouby ACME. Sada neobsahuje samotné motory, vřetena a ovladač - výběr těchto prvků je na uživateli. Naštěstí to dnes není problém - v naší nabídce najdete jak různé typy ovladačů krokových motorů, tak i samotné pohony dostupné v nejpopulárnějším standardu NEMA23. Stojí za to vědět, že mnoho konstruktérů amatérských numerických frézek staví své projekty na řadičích založených na platformě Arduino - v síti je k dispozici dokonce i bezplatný software, což výrazně usnadňuje integraci celého řídicího systému CNC frézky.