Filtrovat podle
Cena
3376 3376
Více (-5) Ok Průhledná
Výrobce
Více (533) Ok Průhledná
Filtruj

Produkty v akci

Doporučeno

Ultrazvukové čističe

Produkty: 1
Načítání...

Ultrazvukový čistič Jeken 1,4l 70W CE-6200A

Podložka na opravy a údržbu elektronických součástek, čistí ultrazvukem na nepřístupných místech. Zařízení má kapacitu 1,4 l, výkon 70 W, má schopnost upravit pracovní dobu.
Index: LUT-02769
Index: LUT-02769
Dočasně nedostupné
Čekací doba: 2-4 týdny
Běžná cena 3 376,00 Kč Cena 3 376,00 Kč
  • doprava zdarma

Jak funguje ultrazvukový čistič?

Všechny ultrazvukové čističe pracují na principu kavitace. Spočívá v spontánním, postupném zvyšování objemu plynných (vzduchových) mikrobublin obsažených v promývacím roztoku pod vlivem ultrazvukových vln o relativně nízké frekvenci. Bubliny postupně rostou a poté implodují - a to je zase spojeno s obrovskými a velmi dynamickými změnami tlaku v jejich objemu. Tyto změny, ke kterým dochází v extrémně krátké době a v mikroskopických oblastech, způsobují odstranění kontaminantů z povrchu vyčištěného předmětu. Proto podložky používají frekvence několika desítek kilohertzů a síla generovaných ultrazvukových vln ovlivňuje účinnost čištění a množství použitelného roztoku.

Aplikace ultrazvukových čističů

Kromě čištění desek plošných spojů po procesech pájení jsou ultrazvukové čističe také vhodné pro řadu dalších aplikací. Například při servisu elektronických zařízení (včetně GSM) se podložky používají k čištění silně znečištěných základních desek opravovaného zařízení. Ultrazvukovou čisticí technologii dychtivě využívají také profesionálové z jiných oborů - např. Zubní lékaři (k dekontaminaci chirurgických nástrojů a náhrad), kosmetičtí pracovníci (čisticí nástroje a vybavení) nebo lidé, kteří renovují starožitnosti (odstraňují nečistoty z kovových předmětů). V amatérských aplikacích tato zařízení velmi často používají například fanoušci bojových her k čištění malých postav složitých tvarů, jejichž četné a úzké rohy znesnadňují nebo dokonce znemožňují odstraňování starých nečistot.

Ultrazvukové čističe v nabídce obchodu Botland

V naší nabídce najdete řadu různých typů ultrazvukových čističů, které jsou ideální jak pro příležitostné amatérské použití, tak pro práci v profesionálních dílnách, studiích nebo službách GSM. Nejmenší a nejjednodušší modely, jako je EMK-998 s výkonem 35 W a objemem nádrže 700 ml nebo VGT-800 (35 W, 600 ml), jsou ideální pro čištění malých postav nebo menších desek plošných spojů . Ultrazvukový čistič Codyson CD3800 s výkonem až 50 W bude užitečný pro profesionální použití a odstranění obtížnějších nečistot z domácích spotřebičů. Spolehlivý model Jeken CE-6200A s výkonem 70 W a kapacitou až 1,4 l bude ideální pro servisní místnosti a montážní místnosti elektroniky.