Filtrovat podle
Cena
558 755
Jmenovitá síla
Více (-4) Ok Průhledná
Účinnost proudu
Více (-4) Ok Průhledná
Typ napájení
Více (-5) Ok Průhledná
Napájení - zástrčka
Více (-5) Ok Průhledná
Výrobce
Více (-5) Ok Průhledná
Filtruj

Produkty v akci

Doporučeno

Napájecí zdroje ATX

Produkty: 2
Načítání...

Napájení počítače ATX Akyga Basic B1-400 400 W.

Napájení počítače Akyga ATX. Má nejoblíbenější bezpečnostní funkce, včetně OVP, OCP, OPP, OTP, SCP. Maximální výkon je 400 W.
Index: ZAS-06828
Index: ZAS-06828
Dočasně nedostupné
Čekací doba: 1-2 týdny
Běžná cena 558,00 Kč Cena 558,00 Kč
  • doprava zdarma

Napájení počítače ATX Akyga Basic 500 W

Napájení počítače Akyga ATX. Má nejoblíbenější bezpečnostní funkce, včetně OVP, OCP, OPP, OTP, SCP. Maximální výkon je 500 W.
5.0 (1)
Index: ZAS-06827
Index: ZAS-06827
Dočasně nedostupné
Čekací doba: 1-2 týdny
Běžná cena 755,00 Kč Cena 755,00 Kč
  • doprava zdarma

Napětí, proudy a síly - základní informace o výstupech napájecích zdrojů ATX

Napájecí zdroj ATX dodává základní desce a dalším komponentám počítače (včetně pevných disků, optických jednotek nebo grafických karet) několik různých napětí, vztažených na společnou hmotnost (COM). Výstupy s napětím +3,3 V a +5 V mají nejvyšší proudovou účinnost, výstupy +12 V jsou o něco menší. Nejmenší proud lze odebírat z přídavného výstupu s napětím -12 V v jednotlivých kanálech, jsou uvedeny ve specifikaci výrobce (k dispozici mimo jiné na štítku umístěném na krytu a tvořícím typový štítek napájecího zdroje). Celkový výkon všech výstupů je uveden jako základní parametr napájecího zdroje ATX a je obvykle od 400 W do asi 650 W, ačkoli nejsilnější stroje mohou pracovat se speciálními napájecími zdroji s výkonem 1 500 W.

Výstupní konektory napájecího zdroje ATX

Každý napájecí zdroj ATX je vybaven tlustým svazkem výstupních kabelů zakončených několika typy zástrček. Největší konektor - 24kolíková zástrčka pro napájení základní desky počítače - obsahuje piny všech napájecích napětí, která zařízení poskytuje. Menší konektory jsou obvykle: 4kolíkové konektory Molex (nabízející napětí 5 V - červený vodič a 12 V - žlutý vodič), ploché, černé konektory SATA pro jednotky HDD / SDD a jednotky CD / DVD a také další čtvercová zástrčka (také 4kolíková), která slouží jako další připojení napětí 12 V. Stojí za to vědět, že ke spuštění napájení nestačí připojit síťovou zástrčku do zásuvky 230 V a stisknout spínač na krytu - napájení se spustí až po zkratu na kostru (černý vodič) svorky PS-ON (zelený vodič). Během takové operace buďte obzvláště opatrní, protože při enormní proudové účinnosti napájecího zdroje ATX může zkratování nesprávných vodičů způsobit poškození napájecího zdroje, popáleniny nebo dokonce požár.

Napájecí zdroje ATX v nabídce obchodu Botland

V naší nabídce najdete vynikající zdroje ATX od Akyga - modely Akyga Basic 400 W a 500 W. První nabízí aktuální účinnost 23 A (+3,3 V) a 25 A (+5 V), zatímco druhý - 30 A (+ 3,3 V) a 34 A (+ 5 V). Zařízení jsou vybavena vestavěnou ochranou proti přepětí, zkratu a přetížení a elektromagnetická kompatibilita je zajištěna pasivními korektory účiníku (PFC). Vypínače jsou zabudovány do zadního panelu poblíž zásuvky (standard IEC).