Filtrovat podle
Cena
1591 1910
Více (-5) Ok Průhledná
Výrobce
Více (526) Ok Průhledná
Filtruj

Produkty v akci

Doporučeno

Repelery na vrabce

Produkty: 2
Načítání...

Odpuzovač ptáků - 230 V - Viano OP-2

Odpuzovač ptáků je nástroj, díky kterému se snadno zbavíte škůdců z pole, zahrady, pozemku nebo sadu. Zařízení je zcela bezpečné pro zvířata i lidi a jeho provoz je založen...
4.5 (10)
Index: VIA-16627
Index: VIA-16627
Náklad 24h
Zboží skladem
Běžná cena 1 591,00 Kč Cena 1 591,00 Kč
  • doprava zdarma

Solární plašič ptáků - Viano OP-1

Jak se zbavit problému ptáků poškozujících úrodu , sady nebo budovy? Vynikajícím řešením je použití solárního  odpuzovače   ptáků polské společnosti Viano. Zařízení je...
5.0 (5)
Index: VIA-16628
Index: VIA-16628
Produkt není k dispozici
Žádné potvrzené datum dostupnosti
Běžná cena 1 910,00 Kč Cena 1 910,00 Kč
  • doprava zdarma

Malí škůdci ...

S přítomností vrabců v životě měst a vesnic je spojen paradox. Na jedné straně mohou - jako holuby - znečisťovat balkony, parapety, střechy a otevřené podkroví. Jsou také na obtíž na historických městských náměstích s kočárem taženým koňmi, protože dychtivě koukají na oves, který zbyl po krmení koní. Jsou ostražitější a mazanější než holubi, ale také tak dobře obeznámeni s ruchem města, který se - na chvíli vyděšený - rychle vrátí na své předchozí místo. Odpověď na otázku, jak vyděsit vrabce z bezprostřední blízkosti domu, proto vyžaduje nalezení řešení, které bude po celou dobu „sledovat“. Ještě větší problém s výskytem ptáků zaznamenávají zemědělci, pěstitelé ovoce a dokonce i soukromí majitelé zahrad. Je to proto, že se malí ptáci pohybují v hejnech desítek jedinců, krmí se obilnými zrny, ničí úrodu a klovají ovoce. Z tohoto důvodu jsou na zemědělské půdě oddělovače ptáků povinni odhánět vetřelce dříve, než mohou poškodit úrodu.

… O které se musíte postarat!

Vzhledem k jakýmkoli opatřením přijatým k vyplašení drobných škůdců je třeba mít na paměti, že vrabec domácí je v Polsku pod druhovou ochranou. Nejen z tohoto důvodu by však odpuzovač vrabců měl fungovat neinvazivním způsobem. Je tomu tak proto, že stále více lidí vědomě hledá způsoby, jak chránit plodiny, které zvířatům neublíží, ale přinutí je pouze hledat jiná krmná místa. Jedná se o zcela humánní řešení - protože zvířata stačí vyhnat, aniž by jim tím ublížila. Z tohoto důvodu je optimálním odpuzovačem strašidel ten, který pracuje systematicky a po dlouhou dobu, ale nemá trvalý dopad na životní prostředí. Místo toho, abyste hledali tipy, jak si sami vyrobit odpuzovače ptáků, je lepší sáhnout po hotových řešeních, která fungují, jak je popsáno výše.

Efektivní odstraňovače ptáků

Výběr vhodného zařízení k vyplašení vetřelců závisí na místě, kde má být použit. Pokud chceme, aby odpuzovač ptáků chránil například balkon nebo terasu, musíme zvolit zařízení, které bude neutrální jak pro lidské ucho, tak pro domácí mazlíčky. Optimální se zde ukazuje speciální odstrašovač ultrazvukového strašáka, který je někdy navíc vybaven světelnými signály, které u zvířat přicházejících na balkon způsobují úzkost. V případě plodin - polí, zahrad nebo plantáží - jsou však zapotřebí rozsáhlá řešení. Tyto typy odstraňovačů ptáků jsou nejčastěji ve formě malého zařízení vybaveného reproduktorem a snímačem pohybu. Poté, co senzor detekuje přítomnost např. Vrabců, je z reproduktoru vydáván hlasitý zvuk (přesahující 100 dB), například hlasy dravých ptáků, tj. Přirozených nepřátel malých ptáků. Toto řešení vyděsí zvířata, aniž by způsobily újmu, a využívá jejich přirozené únikové instinkty. Díky přítomnosti dalších senzorů soumraku funguje moderní odpuzovač vrabců o něco tišeji v noci než ve dne.