Filtrovat podle
Výrobce
Více (482) Ok Průhledná
Filtruj

Produkty v akci

Doporučeno

Soupravy rezistorů

Nevidíte produkty? Napište nám na podpora@botland.cz

Soupravy rezistorů

Rezistor je elektronický prvek, pomocí kterého můžete snížit hodnotu proudu protékajícího obvodem. Rezistory se liší hlavně odporem, velikostí a způsobem montáže (SMD - povrch nebo THT - průchozí otvor). Jejich odpor lze snadno zvýšit pouhým zapojením více z nich do obvodu - odpor bude součtem odporu jednotlivých komponent.

Použití rezistorů

Rezistor je prvek, který se používá prakticky v každém elektronickém obvodu. Otevřením jakéhokoli elektronického zařízení s viditelnou deskou plošných spojů snadno najdete pájené odpory. Jedním z prvních úkolů pro elektronické začátečníky je vybrat rezistor s odpovídajícím odporem. zohlednění výkonových parametrů (například 9 V baterie) a LED. Poté pomocí prkénka a připojovacích vodičů můžete zkontrolovat správnost provedeného úkolu - dioda by se měla jasně rozsvítit, ale nemohla se zahřát a spálit. Pro získání těchto dovedností je nutné dobře znát Ohmův zákon, který říká o proporcionalitě proudu k napětí ve vodiči. Pro tento typ učení jsou obzvláště užitečné prvky vyrobené pro montáž THT (průchozí otvor). Komponenty lze snadno namontovat na prkénko a lze otestovat různá řešení, aniž by bylo nutné neustále znovu pájet na tištěných drahách. Prvky vyrobené v technologii THT jsou také skvělé pro vytváření prototypů elektronických obvodů na prkénku a v zařízeních, kde miniaturizace nemá velký význam. Rezistory vyrobené v technologii SMD zase fungují lépe ve finálních verzích elektronických zařízení (kvůli mnohem menšímu prostoru).

Co nabízíme?

Při vytváření návrhu a testování činnosti elektronického obvodu se často ukazuje, že neexistují žádné rezistory s příslušnými hodnotami. Bez ohledu na to, zda jste profesionální elektronický inženýr, jen se učíte nebo s ním zacházíte jako s koníčkem - stojí za to mít zásobu rezistorů různých hodnot. Obchod nabízí sady rezistorů několika nebo několika desítek různých velikostí, z nichž každý je dodáván v několika desítkách kusů - díky tomu je cena za jednu jednotku velmi atraktivní. Existují rezistory s průchozími otvory s tolerancí 5% a povrchové rezistory (SMD 0805 a SMD 603). Prvky jsou dobře popsány, což usnadňuje rychlé nalezení správných hodnot.