Filtrovat podle
Cena
5617 5618
Více (-5) Ok Průhledná
Výrobce
Více (527) Ok Průhledná
Filtruj

Produkty v akci

Doporučeno

Wyrzynarki do drewna - Elektronarzędzia

Produkty: 1
Načítání...

Stůl skládačky, 2-rychlostní - Proxxon DSH - Proxxon PR28092

Stolní přímočará pila Proxxon DSH umožňuje řezat plexisklo, GKF desky, pěny, pryž, kůži a korek. Úzký rám zajišťuje dobrou viditelnost při zpracování materiálu. Je vybaven...
Index: LUK-20985
Index: LUK-20985
Náklad 24h
Zboží skladem
Běžná cena 5 800,00 Kč Cena 5 510,00 Kč
  • Sleva
  • doprava zdarma
  • Sleva

Jak skládačka funguje a jak je postavena?

Stejně jako jakékoli jiné elektrické nářadí se i ruční ovládání ve skládačce provádí spínačem ve formě spouště, často integrovaným do regulátoru otáček motoru. Motor prostřednictvím klikového mechanismu nastavuje pilový kotouč vratným pohybem. Postupné uvolňování spouště odpovídajícím způsobem snižuje otáčky motoru, což se úměrně promítá do snížení rychlosti kotouče. Aby bylo možné bezpečně vést skládačku po řezané ploše, je zařízení namontováno na kovovou patku, jejíž úhel lze nastavit tak, aby bylo možné provádět kolmé a šikmé řezy. Přímočaré pily vynikají řezáním tvarů a křivek ve dřevě díky úzkému kotouči, který je k přední části těla nástroje připevněn pružinovou sponou. Stoupání pilového kotouče se měří jako počet zubů na palec. Čím více zubů na palec, tím hladší řez a méně potřebné přepracování. Čepele s nižší hustotou zubů na palec zase poskytují rychlejší řezání a tím dokonale plní svoji funkci při řezání materiálů tvrdších než dřevo. V závislosti na tvrdosti materiálu by měl být pilový kotouč dodatečně naolejován - taková menší úprava snižuje tření a zlepšuje chlazení kotouče.

Jak používat skládačku?

Přímočará pila je elektrické nářadí, které umožňuje přesné řezání v přímé linii, v kruhu, ve svitcích i v jiných nestandardních tvarech. Řezání přímočarou pilou by mělo být prováděno opatrně a pomalu, aby nedošlo k náhodnému poškození zpracovávaného materiálu - oblast, kde bude noha skládačky pohybována, je proto nejlépe zajištěna maskovací páskou. Pod řezaným povrchem je také nutné zajistit prostor, aby jeho rozměry umožňovaly volný pohyb pilového kotouče bez rizika kolize se zemí. Při řezání tvrdších materiálů než dřeva (např. Plastů a kovů) by měl být řezaný povrch připevněn k dřevěným podkladům, aby tlumil vibrace během řezání. Aby byl řez přesný, měl by být pilový kotouč veden k řezací linii při plné rychlosti otáčení, kterou lze po zahájení řezání snížit na dostatečnou úroveň, která zaručuje přesné a bezpečné řezání.

Bezpečnostní pravidla při práci se skládačkou

Použití ručního elektrického nářadí k určenému účelu je jednou ze základních podmínek, které musí být splněny pro bezpečnou práci s ním - to platí i pro přímočaré pily. Pokud jste přestali používat přímočarou pilu nebo si potřebujete přestávku vyměnit, odpojte napájecí kabel z elektrické zásuvky nebo odpojte baterii. Nezapomeňte vždy používat ostrý pilový kotouč - tupý kotouč se může zaseknout v řezu a způsobit, že se skládačka náhle odrazí. Před zahájením řezání se ujistěte, že máte k dispozici osobní ochranné prostředky, jako jsou ochranné brýle, protiprachová maska a špunty do uší. Pracovní oděv by měl být těsně u těla, aby nebyl ani příliš volný, ani rozpačitý. Dbejte na bezpečnost lidí a kolemjdoucích, aby se při řezání nepřibližovali ke stroji. Řezaný materiál musí být připevněn a základna pily musí při řezání spočívat na povrchu materiálu. Při řezání by se měla přímočará pila pohybovat jemně, bez použití síly, podle nastavených otáček motoru. Po dokončení řezu a vypnutí motoru počkejte, až se pilový kotouč zastaví, než vyjmete přímočarou pilu z oblasti řezu.