Filtrovat podle
Cena
1240 1381
Více (-5) Ok Průhledná
Výrobce
Více (533) Ok Průhledná
Filtruj

Produkty v akci

Doporučeno

Směrovače WiFi - domácí a kancelářské modely

Produkty: 2
Načítání...

Směrovač TP-LINK Archer C6U

Směrovač TP-Link Archer C6U poskytuje uživatelům stabilní a rychlou síť 802.11ac. Díky tomu je ideálním nástrojem pro přístup k každodenním aplikacím, jako jsou webové...
4.0 (1)
Index: ACT-19497
Index: ACT-19497
Náklad 24h
Zboží skladem
Běžná cena 1 381,00 Kč Cena 1 381,00 Kč
  • doprava zdarma

Router UPS-15 15W - napájecí zdroj IPS

Napájecí zdroj směrovače UPS-15 vyráběný společností IPS. Poskytuje univerzální výstupní napětí přizpůsobené aktuálním modelům routerů, které lze vybrat pomocí přepínače....
4.0 (1)
Index: WAK-18586
Index: WAK-18586
Dočasně nedostupné
Čekací doba: 1-2 týdny
Běžná cena 1 240,00 Kč Cena 1 240,00 Kč
  • doprava zdarma

Typy WiFi routerů

Směrovače často fungují jako přístupové body - v tomto případě uživatel využívá funkce několika různých zařízení uzavřených v jednom pouzdře. Například: mnoho routerů nabízených provozovateli telekomunikačních sítí poskytuje nejen funkčnost klasického routeru, ale také obsahuje vestavěný modem pro připojení k optické nebo telefonní síti (ADSL) dostupné v budově nebo dokonce LTE modem který umožňuje přenos dat přes mobilní síť. Drtivá většina routerů do určité míry funguje také jako malý síťový přepínač, který uživatelům nabízí několik ethernetových portů - nejčastěji ve formě 4 nebo 5 zásuvek RJ -45. Při výběru routeru pro konkrétní aplikaci proto stojí za zvážení, zda skutečně potřebujeme funkčnost daného typu modemu, nebo zda jediným využitím zařízení bude například zajištění bezdrátové sítě po kabelovém připojení do sítě LAN budovy.

Mobilní směrovače vs stacionární směrovače

Stolní routery jsou rozhodně populárnější než jejich mobilní protějšky - najdeme je téměř ve všech domácích i firemních WiFi sítích. Modely dostupné na trhu se liší parametry, včetně především režimu provozu (starší zařízení podporovala pouze pásmo 2,4 GHz, zatímco nová - dvoupásmová WiFi, tj. 2,4 GHz a 5 GHz). Směrovače se navíc liší počtem antén, stejně jako možnostmi pokročilé konfigurace nebo vestavěnými bezpečnostními funkcemi. Velmi důležitým prvkem, který odlišuje jednotlivé pevné routery, je přítomnost a typ vestavěného ADSL, optického nebo LTE modemu.

Na druhou stranu mobilní směrovače mají na rozdíl od stacionárních směrovačů svůj vlastní zdroj energie, který ve všech případech vyžaduje napájení z externího zásuvného napájecího zdroje. Zdrojem energie pro mobilní směrovače je baterie, takže se obvykle nabíjejí přes port micro USB. Tato zařízení využívají konektivitu 4G LTE, podporují také starší připojení 3G a jejich velkou výhodou je nejen schopnost pracovat v terénu, ale také možnost poskytovat nepřetržité bezdrátové připojení v případě výpadku elektrické sítě.

Směrovače v nabídce obchodu Botland

V naší nabídce najdete široký výběr routerů, stacionárních i mobilních, od různých výrobců. Jsou ideální pro budování domácích sítí a rozšiřování počítačové sítě v malé společnosti. Mezi nejzákladnější modely patří router Tenda F3 poskytující bezdrátové připojení s šířkou pásma až 300 Mb / s. Za velmi atraktivní cenu poskytuje uživateli řadu pokročilých funkcí typických pro dražší modely, včetně 3portového ethernetového přepínače a podpory technologie MIMO, která díky třem WiFi anténám se ziskem 5 dBi dokáže provozovat více zařízení současně .

Oblíbeným routerem v této cenové třídě je také značkový TP-LINK TL-WR841N, rovněž s šířkou pásma 300 Mb / s, včetně 4portového ethernetového přepínače. Za pozornost stojí také pokročilá zařízení D-Link, jako je DIR-853 / EE AC1300 s šířkou pásma až 400 Mb / s v pásmu 2,4 GHz a 867 Mb / s v pásmu 5 GHz. Zařízení má až 4 antény, takže je vhodné pro obsluhu více zákazníků současně. Router je také vybaven pokročilými bezpečnostními funkcemi. Za pozornost stojí také malé mobilní routery, jako je Alcatel MW40V Link Zone nebo Huawei E5576-320, podporující přenos 4G LTE a podporující šířku pásma až 150 Mb / s.