Filtrovat podle
Cena
552 552
Více (-5) Ok Průhledná
Filtruj

Produkty v akci

main board AD3

Index: FFO-20943
4 087,00 Kč
3 269,60 Kč
  • Sleva
  • doprava zdarma
  • Sleva

Doporučeno

Střídavé BLDC motory

Produkty: 1
Načítání...

Střídavý motor s převodovkou 25Dx43L 45: 1 s ovladačem PWM + enkodérem

Střídavý motor s převodem 45: 1, 159 ot / min, točivým momentem 2,4 kg * cm (0,23 Nm). Zařízení mají vestavěný ovladač se vstupy PWM a DIR, takže nevyžaduje další ovladač....
5.0 (1)
Index: DFR-05188
Index: DFR-05188
Náklad 24h
Zboží skladem
Běžná cena 552,00 Kč Cena 552,00 Kč
  • doprava zdarma

Jak fungují střídavé motory?

I přes stejnosměrné napětí se stejnosměrné motory BLDC svým designem a principem provozu vztahují na synchronní motory s permanentními magnety (PMSM), které jsou na rozdíl od motorů BLDC napájeny střídavým napětím. Základními prvky motoru BLDC jsou stator a rotor. Stator je stacionární prvek s vinutými vinutími (obvykle 3 až 5) napájenými z externího zdroje napětí. Rotor naproti tomu není navinut a je vyroben z permanentních magnetů. Princip činnosti je založen na interakci magnetického pole statoru s magnetickým polem rotoru, zatímco kontinuální otáčení rotoru je zajištěno použitím elektronického komutátoru na základě tranzistorů ovládaných signálem PWM, jehož šířka impulzu se upravuje na základě informací z Hallova snímače o úhlové poloze motoru hřídele - při takovém řešení se napětí zapíná a vypíná ve vinutí statoru jeden po druhém. Mezi konstrukcemi motorů BLDC jsou díky umístění rotoru ve vztahu ke statoru motory s rotorem umístěným uvnitř statoru, kde je snadné dosáhnout vysokého točivého momentu s velmi účinným odvodem tepla, a motory s obklopujícím rotorem stator, který se používá v aplikacích s nízkou spotřebou energie, kde není vyžadován vysoký točivý moment.

BLDC motor - motory mnoha výhod

Jednou z největších výhod BLDC motorů je jejich vysoká účinnost při zachování malých rozměrů. Pro srovnání, běžné stejnosměrné motory založené na kartáčích a rotoru komutátoru by vyžadovaly použití větších součástí, aby poskytly stejnou hodnotu výkonu na hřídeli, což by bylo nepraktické a nákladnější. Druhou velkou výhodou BLDC motorů je jednoduché ovládání chodu motoru pomocí zpětnovazebního jevu, díky kterému je možné rychle a přesně nastavit otáčky a točivý moment na hřídeli motoru, a to i v nejvyšším rozsahu točivého momentu . Tato metoda řízení se také pozitivně promítá do úspory energie ze zdroje napětí dodávajícího střídavý motor a snižuje tepelné ztráty, a v případě bezdrátových zařízení - prodlužuje životnost baterie. Konstrukce motorů BLDC se vyznačuje dlouhou životností, nízkou hlučností a žádným jiskřením kvůli nedostatku kartáčů - v případě běžných stejnosměrných motorů se kartáče opotřebovávají v důsledku nepřetržitého fyzického kontaktu s komutátorem.

BLDC - univerzální střídavé motory pro mnoho aplikací

Jednoduché ovládání, dlouhá životnost a vysoká účinnost při zachování nízké spotřeby energie jsou hlavními výhodami motorů BLDC, díky nimž je lze úspěšně použít v aplikacích, kde je vyžadován dlouhodobý nepřetržitý provoz. Střídavé stejnosměrné motory se často nacházejí v zařízeních, jako jsou pračky, ventilace a klimatizace, elektronika, hračky a vozidla na dálkové ovládání, včetně robotů a dronů. V osobních počítačích naopak motory BLDC pohánějí lopatky chladicího ventilátoru a pevné disky. Střídavé redox motory nabízené obchodem Botland jsou k dispozici v různých výkonových variantách a jistě se osvědčí v různých modelových aplikacích.