Filtrovat podle
Cena
281 281
Více (-5) Ok Průhledná
Výrobce
Více (527) Ok Průhledná
Filtruj

Produkty v akci

Doporučeno

Vrtule

Produkty: 1
Načítání...

Grove - ventilátor s motorem a ovladačem v1.1

Ventilátor měkkého materiálu s DC motorem a ovladačem založeným na mikrokontroléru ATmega168. Na desce jsou další výstupy, např. Pro připojení serva.
5.0 (1)
Index: SEE-11336
Index: SEE-11336
Náklad 24h
Zboží skladem
Běžná cena 276,00 Kč Cena 276,00 Kč
  • doprava zdarma

Výběr vrtulí, tedy něco málo o teorii

Mezi vícemotorovými stroji rozlišujeme dva hlavní, nejběžnější typy, lišící se počtem motorů - v případě čtyř pohonů mluvíme o kvadrokoptérách, a pokud se jedná o stroj se šesti hnacími motory - říkáme tomu hexacopter. Počet pohonů určuje především maximální užitečné zatížení, i když jeho zvýšení má pozitivní vliv nejen na tento parametr, protože se může také zlepšit maximální letová výška, stabilita manévrování a bezpečnost v případě poruchy jedné z vrtulí. Bez ohledu na to, kolik pohonů bylo v daném projektu použito, je nejběžnější konfigurace následující: každá druhá vrtule se otáčí ve směru hodinových ručiček (označujeme to CW) a zbytek - proti směru hodinových ručiček (CCW). V polské literatuře najdete také výrazy „pravá vrtule“ a „levá vrtule“. Kromě směru otáčení jsou důležité také rozměry vrtule, její tvar a materiál, z něhož byla vyrobena (ovlivňující hmotnost prvku, jeho pevnost a koeficient tření).

Montáž vrtulí

Vrtule používané k pohonu dronů lze zhruba rozdělit do dvou skupin. Určeno, tj. Přizpůsobeno určitému typu stroje, a univerzální, které bude dobře fungovat při konstrukci modelů pro vlastní potřebu nebo jako náhrada za originální prvky. V případě speciálních vrtulí jsou všechny rozměry a další technické parametry úzce spjaty s danou strukturou. Univerzální vrtule jsou naproti tomu přizpůsobeny pro práci s různými motory. Pro zajištění univerzálnosti těchto prvků jsou k sadám vrtulí přidávány sady špiček v podobě malých pouzder s různými průměry otvorů (protože tak se nejčastěji prodávají). Výběrem vložky odpovídající průměru hřídele vašich motorů můžete dosáhnout bezpečného spojení prvku s pohonem bez dalších úprav. Ruční vystružování děr by mohlo vést k narušení jejich osy, což by v důsledku vedlo k výrazným vibracím (házení) a v důsledku toho by mělo velmi negativní dopad na kvalitu a bezpečnost letu.

Velikosti vrtule

V naší nabídce najdete nejoblíbenější velikosti vrtulí, které se používají v menších i opravdu velkých strojích. Nejmenší jsou 7 x 3,8 palce (což odpovídá 177 x 96 mm v metrickém systému). Kromě nich máme okamžitě k dispozici také 8palcové (208 x 114 mm) a 10palcové (254 x 114 mm) vrtule. Největší až 12palcové vrtule SF Props 12 x 4,5 (304 x 114 mm) se osvědčí především ve velkých strojích s nosností vhodnou pro přepravu například větších kamer a jiných přepravních nákladů.