Produkty v akci

Doporučeno

kabely displayport

Produkty: 1
Načítání...

Kabel DisplayPort samec v1.4 8K Lanberg černý - 0,5 m

Kabel DisplayPort společnosti Lanberg typu male-to-male vám umožní připojit počítač k monitoru, projektoru nebo televizi. DisplayPort přenáší audio a video maximální rychlostí...
Index: IMP-18730
Index: IMP-18730
Náklad 24h
Zboží skladem
Běžná cena 155,00 Kč Cena 155,00 Kč
  • doprava zdarma

Možnosti, které nabízejí kabely DisplayPort

Standard DisplayPort je mladší než konkurenční HDMI a je neustále vyvíjen. Moderní kabely DisplayPort , které splňují požadavky standardu DisplayPort 2.0, poskytují šířku pásma až 9,69 GB/s. To umožňuje odesílat snímky s rozlišením až 16K a obnovovací frekvencí 60 Hz. A co víc, kabely DisplayPort lze také spojit dohromady, což umožňuje zobrazení dvou nebo tří monitorů. Tato funkcionalita se využívá mimo jiné k budování moderních stanic pro hraní rally a leteckých simulátorů.

Kde se používají kabely DisplayPort?

Díky schopnosti přenášet zvuk a video ve vysokém rozlišení se kabely DisplayPort používají v celé řadě elektronických zařízení. Konektory DisplayPort se primárně používají ve většině moderních grafických karet a monitorů. Kabely DisplayPort také umožňují připojení počítačů k mnoha projektorům a laserovým projektorům a také k některým televizorům. DisplayPort kabely mohou přijít i ve verzi Mini, která se díky svým malým rozměrům používá v noteboocích. Produkty Apple jsou v této variantě také obzvláště často vybaveny konektory.

Adaptéry a kabely DisplayPort poskytují plnou podporu pro starší zařízení

Mnoho zařízení vyrobených za posledních zhruba tucet let bylo z výroby vybaveno konektory DisplayPort a již zastaralým standardem DVI. To je patrné zejména u zařízení, jako jsou profesionální terminály, notebooky business třídy a také některé multimediální projektory. Moderní spotřební elektronika je bohužel stále častěji vybavena pouze HDMI konektorem, a proto, pokud budete chtít výše uvedenou výbavu používat, bude nutné ji vybavit speciálními adaptéry nebo DisplayPort - HDMI kabely . Díky nim bude možné dát starším zařízením nový život, což ušetří spoustu peněz.