Filtrovat podle
Cena
265 3478
Výrobce
Více (-5) Ok Průhledná
Filtruj

Produkty v akci

Doporučeno

Elektrické generátory

Produkty: 2
Načítání...

5V vodní generátor - 1/2 '' závit

Vodní generátor s výstupním napětím 5,0 V při průtoku 4/min. Závity mají průměr 1/2" a pracují s tlakem do 1,0 MPa. Maximální výstupní proud je 150 mA. Baterie není součástí.
4.7 (2)
Index: DFR-09537
Index: DFR-09537
Náklad 24h
Zboží skladem
Běžná cena 265,00 Kč Cena 265,00 Kč
  • doprava zdarma

Generátor funkcí DDS FY6900 20MHz - 2 kanály

Dvoukanálový generátor funkcí. Umožňuje generování sinusové vlny v rozsahu až 20 MHz . Hodnota vzorkování je 250 MSa / s, vertikální rozlišení je 14 bitů. FY6800 umožňuje...
Index: GTK-17187
Index: GTK-17187
Dočasně nedostupné
Čekací doba: 2-4 týdny
Běžná cena 3 478,00 Kč Cena 3 478,00 Kč
  • doprava zdarma

Jak funguje vodní turbína jako elektrický generátor?

Princip činnosti vodní turbíny je analogický s principem jízdního kola dynama nebo větrné turbíny, avšak v tomto případě se kinetická energie vodních hmot pohybujících lopatkami turbíny přeměňuje na elektřinu. Turbína je naproti tomu spojena s generátorem - generátorem, jehož struktura je poněkud podobná struktuře stejnosměrného motoru. Otáčení rotoru způsobuje, že napětí ve vinutí generátoru je indukováno úměrně skutečnému průtoku vody (vyjádřeno v litrech za minutu - l / min). Malé generátory jsou vynikajícím zdrojem elektřiny v místech, kde by bylo obtížné připojit síťové napájení a kde by dokonce mohly představovat ohrožení zdraví nebo života (riziko úrazu elektrickým proudem, např. V případě možného poškození izolace) .

Potenciální aplikace generátorů energie

Generátory energie dostupné v naší nabídce lze bezpečně použít v mnoha zajímavých aplikacích, od vzdělávacích aplikací. Protože na fantazii nic nefunguje lépe než experimenty. Pomocí malého nízkonapěťového generátoru energie můžete dětem snadno a živě ukázat, jak fungují systémy rekuperace energie z různých jevů - v tomto případě z pohybu vody. Další, praktičtější aplikací budou všechny druhy inteligentních řešení v instalatérství. Chytrý faucet, který měří průtok vody a upozorňuje vás na nadměrnou spotřebu vody nebo detekuje potřebu spustit tok vody? Nebo inteligentní osvětlení sprchové kabiny nebo rádia, které se automaticky zapne, když zapnete vodu v kabině? Existuje mnoho možností a jejich implementace závisí pouze na představivosti designéra. Elektrický generátor se může ukázat jako ideální řešení v mnoha různých projektech.

Elektrické generátory v nabídce obchodu Botland

Naše nabídka zahrnuje dva modely generátorů vodní energie. Nejjednodušší z nich - SEN0229 od DFRobot - nabízí výstupní napětí 5 V (již při průtoku 4 l / min) a maximální proud až 150 mA. Pracovní tlak může být až 1 MPa. Generátor poskytuje stabilizované výstupní napětí, což výrazně usnadňuje integraci s napájeným systémem. Dalším zajímavým modulem je vodní generátor s 250 mAh lithium-polymerovou baterií. Vestavěná baterie umožňuje napájení systému, když je průtok komorou turbíny příliš nízký, aby poskytl dostatek energie k napájení spolupracujícího systému.