Filtrovat podle
Cena
3865 3865
Více (-5) Ok Průhledná
Řešení
Více (-5) Ok Průhledná
Rozhraní
Typ fotoaparátu
Výrobce
Více (528) Ok Průhledná
Filtruj

Produkty v akci

Doporučeno

IP kamery

Produkty: 1
Načítání...

Sada pro bezdrátové WiFi monitorování - rekordér + 2x kamera - Zamel ZMB-01

Sada, která vám umožní vytvořit bezdrátové monitorování založené na WiFi síti - Zamel ZMB-01. Sada obsahuje rekordér, který podporuje až 9 kamer a 2 2 MPx kamery s Full...
Index: ZML-16648
Index: ZML-16648
Dočasně nedostupné
Čekací doba: 1-2 týdny
Běžná cena 3 865,00 Kč Cena 3 865,00 Kč
  • doprava zdarma

Ovládací mechanismus IP kamery

IP kamera používá protokol IP. Jedná se o relativně malé zařízení, které připojujeme k počítači nebo jinému zařízení, také mobilnímu. Záznam je okamžitě k dispozici, obraz je viditelný v reálném čase. Můžeme tedy pozorovat vše, co se děje v oblasti pokryté provozem kamery, tady a teď. Záznam je umístěn na zadané síťové adrese, ke které je kamera přiřazena. IP kameru lze použít kdekoli. Zaznamenaný obraz lze prohlížet doma na dovolené a záznam z kanceláře pohodlně sedět v křesle v bytě. IP kamery našly své uplatnění zejména na místech, která jsou extrémně citlivá na vloupání, krádež a vandalské činy. Zpočátku byly instalovány hlavně v bankách, veřejných institucích a městských prostorech. V současné době je stále častěji najdete v obchodech, nákupních centrech, školách, školkách a domácnostech.

Jak si vybrat IP kameru? Co je třeba vzít v úvahu při nákupu?

IP kamery jsou velkou skupinou produktů s mnoha různými modely zařízení. Chcete-li vybrat ty správné, měli byste specifikovat svá očekávání a vzít v úvahu účel fotoaparátu. Úhel záběru určuje, kolik oblasti může kamera pokrýt. Pokud je oblast velká, měl by být pozorovací úhel co největší. Špatně osvětlená místa vystavená povětrnostním vlivům a všechny venkovní oblasti vyžadují fotoaparát s jasným objektivem nebo přídavným osvětlením. Vysoké rozlišení obrazu je nezbytné, má-li fotoaparát rozpoznávat tváře. Full HD je absolutní minimum. Důležitý je také způsob připojení k síti. Může to být kabel Ethernet nebo WiFi. V druhém případě stojí za to použít standard 802.11ac. Zajímavou možností je vestavěný snímač pohybu. Obrázek se zaznamená pouze v případě potřeby. IP kamera se zapne, když je detekován pohyb. Je důležité věnovat pozornost možnosti záznamu dat a videa. Někdy ukládáme data na kartu SD nebo microSD a někdy na síťovou jednotku.

Někteří plánují rozšířit funkčnost a možnosti IP kamer v budoucnu nebo dokonce v blízké budoucnosti. Ne všechny modely jsou k tomu vhodné. Chcete-li mít možnost volně propojit kameru s poplašným systémem, zkontrolujte, zda má vybraná kamera tuto funkci. Některé z nich mají také vestavěné reproduktory a mikrofony. V případě venkovní IP kamery musí mít vysokou úroveň ochrany, aby se zabránilo vniknutí vody, prachu a jiných nečistot do instalace.

Podívejte se na IP kamery v Botlandu pro veřejné i soukromé použití.