Filtrovat podle
Cena
98 98
Více (-5) Ok Průhledná
Výrobce
Více (526) Ok Průhledná
Filtruj

Produkty v akci

Doporučeno

RCA kabely

Produkty: 1
Načítání...

Kruger & Matz RCA - černý kabel RCA - 1,8 m

Vysoce kvalitní kabel RCA od společnosti Kruger & Matz, černé barvy, zakončený na obou stranách zástrčkami RCA , které se používají k přenosu digitálního nebo analogového...
Index: LEC-16580
Index: LEC-16580
Náklad 24h
Zboží skladem
Běžná cena 98,00 Kč Cena 98,00 Kč
  • doprava zdarma

RCA kabel - k čemu je?

RCA kabely , také známé jako cinch kabely, jsou skupinou přenosových kabelů zakončených univerzální RCA zástrčkou. Kabely RCA mohou být dodávány v komponentní verzi skládající se z pěti samostatných kabelů, kompozitní verzi se třemi samostatnými kabely a audio verzi sestávající pouze ze dvou kabelů. RCA audio kabely mohou přenášet stereo zvuk, zatímco komponentní nebo kompozitní RCA kabely mohou současně přenášet i video.

Kde se používají audio kabely RCA?

RCA audio kabely se používají k propojení audio zařízení, jako jsou domácí stereo systémy, systémy domácího kina, a také k připojení reproduktorů k věži a zesilovačům. Jejich výhodou je relativně nízká cena a vysoká mechanická odolnost. RCA audio kabely mají zesílený konektor, takže při náhodném vytažení kabelu ze zásuvky audio zařízení by nedošlo k jeho poškození. Oproti jiným způsobům přenosu audio signálů zajišťují RCA kabely také bezpečnější usazení v zásuvce zařízení a minimalizují tak riziko samovolného uvolnění kabelu při běžném používání.

Kabel RCA-Jack

Audio kabely RCA jsou plně kompatibilní se standardem Jack a mohou pracovat se zařízeními, která jsou jím vybavena. V takové situaci je ale nutné použít speciální adaptér nebo se vybavit kabelem RCA-Jack. Vzhledem k analogové povaze přenosu dat nebude použití adaptéru ovlivněno kvalitou zvuku. V závislosti na požadavcích lze kabel RCA-Jack zakoupit jak ve verzi se zástrčkou, tak zástrčkou.