Filtrovat podle
Více (-5) Ok Průhledná
Výrobce
Více (533) Ok Průhledná
Filtruj

Produkty v akci

Doporučeno

Knihy STM32

Nevidíte produkty? Napište nám na podpora@botland.cz

Kde začít?

Vynikající volbou pro začátek dobrodružství s mikrokontroléry STM32 bude položka od společnosti Krzysztof Paprocki „Mikrokontroléry STM32 v praxi“. Ačkoli tato kniha vyšla v roce 2009, kdy na trhu stále dominovala rodina STM32F1, pravidla pro práci se systémy STMicroelectronics se nezměnila. Znalost filozofie programování mikrokontrolérů STM32, konstrukce periferních bloků, stejně jako struktura a použití standardní periferní knihovny společně s CMSIS vám umožní snadno přejít na novější rodiny procesorů a aktuálně preferovanou knihovnu CubeMX. Důležité je, že mnoho společností na trhu stále navrhuje svá zařízení pomocí mikrokontrolérů STM32F1, a proto znalosti obsažené v knize neztratily svůj význam. Neustálý zájem o procesory z této řady je také důkazem jejich univerzálnosti a výhod, které nabízejí konstruktérům vestavěných systémů.

Programování USB nebo jak zkrotit démona

USB rozhraní je zajímavým příkladem standardu, který za cenu velké všestrannosti a snadného použití udržuje mnoho programátorů mikrokontrolérů v noci vzhůru. Nelze popřít, že programování USB vyžaduje mnohem více znalostí a zkušeností než v případě rozhraní, jako je UART (a všechny jeho varianty), I2C nebo SPI. Pro lidi, kteří chtějí dát svým zařízením možnost připojení k počítači a dalším zařízením USB prostřednictvím integrovaného periferního bloku mikrokontrolérů STM32, byla vytvořena kniha Marcina Peczarského „USB pro nezasvěcené v příkladech mikrokontrolérů STM32“. Jak název napovídá, tato publikace jemně seznamuje začínající programátory se světem komplexního, ale velmi užitečného rozhraní, kterým je USB. Velkou výhodou této monografie je 100% kompatibilita příkladů uvedených v knize se zástupci různých řad mikrokontrolérů STM32 - od nejstaršího STM32F103, přes novější STM32F207 až po efektivní STM32F404 s jádrem ARM Cortex-M4.

Síťové mikrokontroléry - rozhraní STM32 a Ethernet

Dalším obtížným a zastrašujícím tématem pro mnoho vývojářů je síťové rozhraní - Ethernet. Ačkoli na trhu můžete snadno koupit levné moduly, které fungují jako převaděče SPI ↔ Ethernet, použití vestavěného periferního bloku - tj. Řadiče ETH - nejenže snižuje náklady na strukturu, ale také zvyšuje její možnosti a šetří místo na desce s plošnými spoji. Pro zájemce o využití síťových schopností mikrokontrolérů STM32 byla napsána kniha Marcina Peczarského „Mikrokontroléry STM32 v síti Ethernet v příkladech“. Na téměř 300 stránkách autor vysvětluje nezbytné základy, od vrstveného modelu OSI až po podrobnosti implementace konkrétních protokolů pomocí knihovny lwIP.