Filtrovat podle
Cena
81 81
Více (-5) Ok Průhledná
Výrobce
Více (527) Ok Průhledná
Filtruj

Produkty v akci

Doporučeno

Kodéry

Produkty: 1
Načítání...

Válcový neodymový magnet - 3x4 mm

Válcový neodymový magnet, rozměry 3 x 4 mm, magnetizovaný podél průměru. Neodymové magnety mají díky své vysoké hustotě energie velmi vysokou přitažlivou sílu. Mají...
5.0 (1)
Index: RNH-12652
Index: RNH-12652
Náklad 24h
Zboží skladem
Běžná cena 90,00 Kč Cena 81,00 Kč
  • Výprodej!
  • doprava zdarma
  • Sleva

Kodéry pro sledování rotačního pohybu

V mnoha průmyslových automatizačních systémech a řídicích systémech je nutné sledovat otáčení hřídelí nebo jiných mechanických prvků nebo vypočítat rychlost otáčení elektrických nebo spalovacích motorů. Za tímto účelem se používají kodéry - zařízení pro měření rotačního pohybu. Tyto prvky se liší možnostmi a parametry. Používá se v nejrůznějších aplikacích, od přesného měření úhlu, s okamžitým měřením absolutního úhlu s rozlišením menším než jeden stupeň, až po nákladově efektivní systémy monitorování rychlosti otáčení, např. Motoru, pro každý jednotlivý elektrický puls otáčky sledovaného hřídele.

Absolutní a inkrementální kodéry - různé typy počítání pulzů

Existují dva hlavní typy rotačních kodérů - absolutní a inkrementální. Výstup absolutního kodéru ukazuje aktuální polohu hřídele, což z něj činí úhlový kodér. Výstup inkrementálního kodéru poskytuje informace o pohybu hřídele, který se obvykle převádí jinde na informace, jako je poloha, rychlost a vzdálenost. Kodér absolutních hodnot si zachovává informace o poloze i po odpojení napájení. Jeho poloha je vždy k dispozici okamžitě po zapnutí. Díky tomu není nutné zařízení pravidelně kalibrovat. Inkrementální kodér naproti tomu měří pouze změny polohy. Nesleduje však absolutní pozici. Ve výsledku může mechanický systém vyžadovat pravidelnou kalibraci.

Integrované magnetické enkodéry pro počítání otáček

Bezkontaktní snímače používají k detekci magnetického pole technologii Hallova snímače. Kruhové pole magnetických senzorů detekuje kolmou složku magnetického pole pohybujícího se magnetu. Signály se poté sečtou a zesílí na integrovaném obvodu. Při otáčení magnetu jsou generovány dva signály, sinus a kosinus. Úhlová hodnota posunu se vypočítá ze sinusového a kosinového průběhu. Obvody jako AM4096 k tomu používají vysokorychlostní digitální interpolátory. Tyto typy kodérů jsou vybaveny digitálními rozhraními, která umožňují připojení takového systému například k mikrokontroléru nebo jednodeskovému počítači.