Filtrovat podle
Cena
93 129
Více (-5) Ok Průhledná
Typ obrazovky
Více (-5) Ok Průhledná
Výrobce
Více (502) Ok Průhledná
Filtruj

Produkty v akci

Makey Makey GO

Index: MKY-13284
735,00 Kč
661,50 Kč
  • Sleva
  • doprava zdarma
  • Sleva

Doporučeno

VR 3D brýle

Produkty: 2
Načítání...

Ovladač Bluetooth Esperanza EMV101 pro brýle VR

Dálkové ovládání Bluetooth navržené pro použití s brýlemi VR. Připojuje se k chytrému telefonu a usnadňuje ovládání aplikací a her. Dosah dálkového ovládání je 10 m.
Index: ZAS-07392
Index: ZAS-07392
Náklad 24h
Zboží skladem
Běžná cena 93,00 Kč Cena 93,00 Kč
  • doprava zdarma

Brýle Esperanza EMV300 VR pro 3,5-6 '' smartphony

Brýle určené ke sledování 3D filmů nebo hraní her ve virtuální realitě. V nich by měl být umístěn smartphone s nainstalovanou příslušnou aplikací. Má asférické objektivy, které...
Index: ZAS-07390
Index: ZAS-07390
Čekání na doručení
Zboží čekající na přijetí - k dispozici během několika dní
Běžná cena 129,00 Kč Cena 129,00 Kč
  • doprava zdarma

Systémy virtuální reality se širokou škálou aplikací

VR brýle jsou široce používány ve videohrách, ale používají se také v jiných aplikacích, včetně simulátorů a trenérů. Patří mezi ně stereoskopický displej namontovaný na hlavě (poskytující samostatné obrázky pro každé oko), 3D brýle, stereofonní zvuk a velmi často také snímače sledování hlavy, které mohou zahrnovat gyroskopy, akcelerometry, magnetometry, strukturované osvětlovací systémy atd. Kromě zábavy ( her) nebo sledování 3D filmů) se tyto systémy často používají k výcviku lékařů, zejména chirurgů a profesionálních vojáků.

Požadavky, které musí splňovat 3D brýle

Vytvoření systému virtuální reality, zejména 3D brýlí, není triviální záležitostí. Špatně navržená zařízení neposkytnou plný 3D efekt a mohou také uživatelům způsobit nevolnost, závratě nebo bolesti očí. Brýle VR musí mít nízkou latenci, aby obraz mohl rychle reagovat na pohyb. Obrázek musí mít také dostatečně vysoké rozlišení, aby pixely nebyly viditelné, zvláště pokud má systém VR, který používáme, široký pozorovací úhel. Klíčovým prvkem všech 3D brýlí jsou čočky, které mapují obraz z plochých displejů na oči uživatele, aby zajistily realistický obraz bez očí.

Smartphony jako zařízení pro systém VR

Některé brýle VR používají chytré telefony k ovládání virtuální reality a zobrazení trojrozměrného obrazu. To není nepřiměřený přístup. Za prvé, téměř každý má tento typ zařízení. Zadruhé, moderní mobilní telefony mají špičkové displeje, které mají dostatečně nízkou latenci a vysoké rozlišení, aby se osvědčily jako displej ve 3D brýlích. Moderní smartphony jsou vybaveny senzory, jako jsou akcelerometry nebo digitální gyroskopy, což usnadňuje jejich použití v systému virtuální reality.