Filtrovat podle

Cena
19 211
Výrobce
Více (432) Ok Průhledná
Filtruj

Propagační produkty

Doporučeno

Lepty na zinek

Produkty: 6
Načítání...

Etchant B327 - 100 g

Čistič pro leptání desek plošných spojů. Rozpouští se velmi rychle a z roztoku nekrystalizuje. Leptá rovnoměrně, udržuje ostré kontury a minimalizuje podřezávání.
Index: CHE-01057
Index: CHE-01057
Náklad 24h
K dispozici, poštovné 24 hodin!
(Zkontrolujte množství)
Běžná cena 27,00 Kč Cena 27,00 Kč
  • doprava zdarma

Etchant B327 - 250 g

Čistič pro leptání desek plošných spojů . Rozpouští se velmi rychle a z roztoku nekrystalizuje. Leptá rovnoměrně, udržuje ostré kontury a minimalizuje podřezávání.
Index: CHE-02131
Index: CHE-02131
Náklad 24h
K dispozici, poštovné 24 hodin!
(Zkontrolujte množství)
Běžná cena 45,00 Kč Cena 45,00 Kč
  • doprava zdarma

Univerzální vývojka pro fotolaky a pozitivní lamináty - 22 g

Přípravek pro vývoj fotolaků a pozitivních desek. Poskytuje dobrou kvalitu a ostrost obrysů. Neobsahuje NaOH, což zvyšuje bezpečnost práce.
Index: CHE-05697
Index: CHE-05697
Náklad 24h
K dispozici, poštovné 24 hodin!
(Zkontrolujte množství)
Běžná cena 20,00 Kč Cena 20,00 Kč
  • doprava zdarma

Příprava na bezolovnaté pocínování - 45g

Bezproudový lázeňový prostředek pro tištěné obvody. Vytváří těsné a lesklé povlaky o tloušťce 5 až 12 μm. Má dobrou propustnost. Chrání před škodlivými účinky vlhkosti a vzduchu.
Index: CHE-05696
Index: CHE-05696
Náklad 24h
K dispozici, poštovné 24 hodin!
(Zkontrolujte množství)
Běžná cena 113,00 Kč Cena 113,00 Kč
  • doprava zdarma

Přípravek pro bezproudové pocínování mědi - 90g

Přípravek je určen pro kvalitní bezproudovou lázeň pro plošné spoje. Vyrábí vzduchotěsné nátěry s velmi dobrou propustností a tloušťkou 5 až 12 μm. Chrání před škodlivými...
Index: CHE-06336
Index: CHE-06336
Náklad 24h
K dispozici, dodání 24h!
(Zkontrolujte množství)
Běžná cena 210,00 Kč Cena 210,00 Kč
  • doprava zdarma

Etchant B327 - 500 g

Čistič pro leptání desek plošných spojů . Rozpouští se velmi rychle a z roztoku nekrystalizuje. Leptá rovnoměrně, udržuje ostré kontury a minimalizuje podřezávání .
Index: CHE-02132
Index: CHE-02132
Čekání na doručení
Zboží čekající na přijetí - k dispozici během několika dní
Běžná cena 70,00 Kč Cena 70,00 Kč
  • doprava zdarma

Ochranný účinek zinkových povlaků

Galvanické zinkování je proces, který pokrývá kov (hlavně různé druhy oceli) tenkou vrstvou zinku. Může probíhat mnoha způsoby - existuje mimo jiné metoda hoření (ponoření do tekutého zinku nebo jeho roztoku), galvanické pokovování (galvanické zinkování), stříkání a práškování (nanášení na několik hodin do horkého práškového zinku). Povlak získaný na povrchu oceli se nazývá zinek. Ochranný účinek zinku je dvojí: především vytváří fyzikální a chemickou bariéru proti vodě, kyslíku a dalším látkám a jeho korozní produkty chrání kov před poškozením. Na druhé straně je v případě přerušení kontinuity zinkového povlaku povrch oceli dále chráněn takzvaným katodickým ochranným mechanismem. Pozinkovaná ocel se používá v mnoha oblastech - včetně automobilového, stavebního, průmyslového a elektronického. Jeho odolnost proti korozi je dokonce několikanásobně vyšší než v případě oceli bez této ochrany.

V praxi leptání zinkem

Moření zinkem je proces, který se obvykle provádí před lakováním pozinkované oceli barvou nebo antikorozním prostředkem. Použití vhodného leptadla vám umožní zbavit se zbytků solí a bílé rzi, která se objeví na zinku. Před zahájením galvanizace by měl být povrch předčištěn a odmaštěn přípravkem doporučeným výrobcem leptadla. Poté byste měli nanést vrstvu leptadla a počkat na uvedenou dobu (obvykle je to asi tucet minut) a potom zbytek opatrně opláchnout vodou. U většiny formulací je třeba dbát na to, aby leptavá vrstva nevyschla na kovovém povrchu, protože by to mohlo vést k neúčinnému použití leptadla. Po dokončení procesu leptání zinkem můžete začít malovat barvou nebo nanášet prostředek na ochranu proti korozi.

Na co byste měli dávat pozor?

Je třeba si uvědomit, že ne všechny zinkové leptadla lze použít jako přípravky k běžnému čištění nebo obnově zinkového povlaku - některé látky používané v mořících prostředcích mohou způsobit zčernění nebo znečištění zinku. Před výběrem konkrétního produktu je proto dobré přečíst si pokyny výrobce týkající se použití přípravku. Je také důležité dodržovat doporučená opatření, protože mnoho leptadel na zinek může být toxických nebo dráždivých, zejména pro kůži, oči a dýchací systém. Z tohoto důvodu vždy leptadla uchovávejte mimo dosah dětí. Je třeba také zvážit výběr přípravku z hlediska barvy nebo antikorozního prostředku, který se má použít, protože leptadlo nebo jeho vedlejší produkty na povrchu zinku s nimi mohou reagovat nepředvídanými a nežádoucími způsoby.