DFRobot Gravity - analogový TDS senzor, čistota vody pro Arduino

Index: DFR-10830 EAN: 5904422360740

Analogový snímač TDS, kompatibilní s Arduino, se používá k měření tvrdosti a čistoty vody . Může být použit k testování kvality vody pro domácnost, hydroponii a další. Měří TDS od 0 ppm do 1 000 ppm. Je napájen napětím od 3,3 V do 5,5 V.

DFRobot Gravity - analogový TDS senzor, čistota vody pro Arduino
355,00 Kč
293,39 Kč bez DPH.
Zboží skladem
Náklad 24h
30 dní na vrácení zboží
Výrobce: DFRobot
Compatibility: Arduino

Popis produktu: DFRobot Gravity - analogový TDS senzor, čistota vody pro Arduino

Analogový snímač TDS, kompatibilní s Arduino , se používá k měření tvrdosti a čistoty vody . Může být použit k testování kvality vody pro domácnost, hydroponii a další. TDS (Total Dissolving Solids) označuje a byl rozpuštěn v pevné látce v jednom litru vody. Čím vyšší je hodnota TDS, tím více látek má voda, tím více je znečištěná. Senzor měří TDS od 0 ppm do 1 000 ppm. Je napájen napětím od 3,3 V do 5,5 V.

DFRobot Gravity - TDS senzor čistoty vody pro Arduino

Sada obsahuje vodotěsnou sondu pro měření TDS. Zařízení se snadno používá, ale nedokáže přenášet data pro online kontrolu a analýzu kvality vody. Zařízení je napájeno napětím od 3,3 V do 5,5 V, takže je kompatibilní s deskami 3,3 V nebo 5 V, např. Arduino.

DFRobot Gravity: TDS senzor kvality vody pro Arduino

Pozornost!

 • sondu nelze použít v teplejší vodě než 55 water
 • sonda nesmí být umístěna příliš blízko okraje nádoby, může to vést k chybným údajům TDS
 • pouze sonda je vodotěsná, ostatní prvky nesmí přijít do styku s vodou

Specifikace

 • Vstupní napětí: 3,3 V až 5,5 V
 • Výstupní napětí: 0V až 2,3V
 • Pracovní proud: od 3 mA do 6 mA
 • Rozsah měření TDS: 0 ppm až 1 000 ppm
 • Přesnost měření TDS: ± 10% FS (25 ℃)
 • Jehly sondy: 2
 • Délka sondy: 83 cm
 • Barva sondy: černá
 • Ostatní: vodotěsná sonda
 • Konektor modulu: PH2.0-3Pin (Gravity)
 • Konektor elektrody a sondy: XH2.54-2Pin
 • Rozměry modulu: 42 x 32 mm

Sada obsahuje

 • 1x analogový snímač TDS
 • 1x vodotěsná sonda
 • 1x Gravity kabel

Analogový snímač TDS od DFRobot Gravity

Zařízení je určeno k řízení čistoty vody doma. Senzor může pracovat ve vodě s teplotou od 0 ° C do 55 ° C. Celá jednotka je napájena proudem s napětím od 3,3 V do 5,5 V.

Senzor lze použít ve spojení s různými vývojovými deskami a minipočítači, například Arduino. Pak můžete vytvořit elektronické projekty, jako je domácí kontrolní stanice čistoty vody, filtr, který sleduje kvalitu vody před a po filtraci, nebo miniaturní čistírnu odpadních vod.

Senzory TDS - voda pod kontrolou

Díky senzorům TDS lze vodu ve vaší domácnosti umístit na jednu ze sedmi úrovní kvality, díky čemuž získáte cenné informace, například o její vhodnosti pro pití nebo praní oděvů.

DFRobot Gravity - analogový TDS snímač čistoty vody pro Arduino - je schopen odhadnout počet pevných látek v rozmezí od nuly do tisíc dílů na milion s přesností na 10%. Na webových stránkách výrobce najdete mnoho užitečných informací o produktu a také pokyny pro připojení senzoru k desce Arduino.

Jak měřit chemickou čistotu vody?

Jednou z extrémně populárních - a zároveň na základě geniálně jednoduchého nápadu - metod kontroly čistoty a tvrdosti vody je měření parametru TDS. Voda , která je zcela čistá z chemického hlediska, vede elektřinu mnohem obtížněji než voda, ve které jsou rozpuštěné minerály.

TDS (Total Dissolved Solids) tedy umožňuje určit množství rozpuštěných pevných látek ve vodě. Výsledek měření snímače je uveden v ppm / l. Tato metoda je vhodná pro stanovení obsahu minerálů (bez uvedení přesného typu minerálů) a může indikovat tvrdost vody.

Analogový snímač TDS pro Arduino

DFRobot Gravity - analogový TDS senzor, čistota vody pro Arduino je sada skládající se ze senzoru, vodotěsné sondy a kabelu používaného pro komunikaci s modulem DFRobot Gravity. Při použití soupravy se ujistěte, že je sonda ve vzdálenosti od stěn nádoby naplněné vodou a že žádné součásti systému, kromě sondy, nejsou vystaveny smáčení.

Senzor TDS je napájen napětím od 3,3 V do 5,5 V. Výstupní napětí je od 0 V do 2,3 V a spotřeba proudu je od 3 mA do 6 mA. Sonda může pracovat ve vodě o teplotě od 0 ° C až 55 o C, s sytosti od 0 ppm do 1000 ppm.

Šířka balení 9 cm
Výška balení 1.2 cm
Hloubka balení 13 cm
Váha balení 0.03 kg

Buďte první, kdo se zeptá na tento produkt!

Recenze produktu

DFRobot Gravity - analogový TDS senzor, čistota vody pro Arduino

5/5

Průměrná známka

2

Názor zákazníků
Sbíráme následující názory
a ověřujeme je pomocí externího
partnera Trustmate a pocházejí
z procesu po zakoupení.
Pavel 12.12.2023 Potvrzený nákup
Funguje jak má.
Patryk 30.03.2023 Potvrzený nákup

Zákazníci, kteří koupili tento produkt, koupili také:

Produkty ze stejné kategorie: