DFRobot Gravity - analogový pH senzor / metr

Index: DFR-05874 EAN: 6959420908356

Analogový pH metr s analogovým výstupem. Umožňuje vám měřit kvalitu vody. Má přesnost +/- 0,1 pH, což je dostatečné pro většinu aplikací. Vybaven LED diodou, konektorem BNC a rozhraním PH2.0.

DFRobot Gravity - analogový pH senzor / metr
817,00 Kč
675,21 Kč bez DPH.
Zboží skladem
Náklad 24h
30 dní na vrácení zboží
Výrobce: DFRobot
Compatibility: Arduino

Popis produktu: DFRobot Gravity - analogový pH senzor / metr

Analogový pH metr kompatibilní s Arduino. Umožňuje vám měřit kvalitu vody. Má přesnost +/- 0,1 pH , což je dostatečné pro většinu aplikací. Vybaven LED diodou , konektorem BNC a rozhraním PH2.0. Sada obsahuje kabel přizpůsobený DFRobot IO Expansion Shield .

Produkt je kompatibilní s Arduino

Ukázkový kód a podrobné informace naleznete v uživatelské příručce .

Senzor pracuje s jakýmkoli mikrokontrolérem vybaveným analogovými vstupy, včetně Arduina . Pro čtení dat stačí připojit napájecí zdroj a výstupní pin k jakémukoli analogovému vstupu mikrokontroléru a přečíst výsledek měření.

Příklad připojení senzoru.

Specifikace

  • Napájecí napětí: 5V
  • Rozsah měření: 0 až 14 pH
  • Pracovní teplota: 0 ° C až 60 ° C
  • Přesnost: +/- 0,1 pH (25 °C)
  • Doba odezvy: až 1 min
  • Senzor PH s konektorem BNC
  • Rozhraní PH2.0
  • Získejte kontrolu potenciometrem
  • Kabel pro připojení s expanzním štítem DFRobot IO
  • Rozměry dlaždic: 43 x 32 mm

DFRobot Gravity - analogový pH senzor / metr

Toto je druhá verze Gravity pH senzoru od DFRobot. Ve srovnání s první verzí byla vylepšena přesnost měření snímače. Analogový pH metr lze použít při stavbě měřicích systémů k testování kvalitativních parametrů podmínek prostředí jako vodoměrný pH metr, stejně jako v laboratorních zařízeních k testování reakce chemických látek. Integrovaný integrovaný regulátor napětí umožňuje napájení modulu ze zdrojů s napětím v rozmezí od 3,3 V do 5,5 V, což je typické pro většinu prototypových desek, jako jsou Raspberry Pi a Arduino.

Analogový pH senzor DFRobot Gravity - princip činnosti a příklady aplikací

Indikátor pH ze série Gravity může mimo jiné spolupracovat s deskami Arduino. Díky tomu můžete senzor snadno připojit k řídicímu systému bez pájení a nahrát připravenou knihovnu do paměti mikrokontroléru komunikujícího se senzorem. Měřením pH sledované látky můžeme zjistit, zda je látka kyselá (0

DFRobot Gravity - analogový pH senzor / metr

DFRobot Gravity - analogový vodoměr pH je plně vybavený senzor, který po připojení k vhodnému zařízení vrátí výsledek měření. Produktem není jen samotný senzor, ale také nádoba, do které má být testovaná kapalina umístěna, stejně jako všechny potřebné kabely, rozhraní PH2.0, elektronický systém s LED diodou, nezbytné výstupy a potenciometr.

Senzor stačí připojit k jakékoli vývojové desce se vstupy pro analogové signály (například pro Arduino). Zařízení rychle vrátí hotový výsledek.

Vodoměr PH

Přístroj je schopen měřit pH vody s přesností na jednu desetinu dílu. S ním můžete snadno postavit stanici vhodnosti pro pitnou vodu.

Velkou výhodou produktu je, že před použitím není nutné provádět žádné pájecí práce. Chcete-li zahájit práci, stačí připojit snímač například k Arduinu a použít připravenou knihovnu (pro čtení hodnot z tohoto snímače) a poté je zobrazit na obrazovce.

Šířka balení 22 cm
Výška balení 9 cm
Hloubka balení 4 cm
Váha balení 0.099 kg

Grzesiek

03/06/23

Otázka: Ahoj, potřebuji vytvořit systém měření pH v akváriu na základě této elektrody a tady přichází můj dotaz. Může být elektroda ve vodě delší dobu? Jak ji vyčistit od řas a dehtu? S pozdravem Grzegorz
Odpovědět: Bohužel jsme měřič tímto způsobem netestovali, ale při pohledu na specifikace je verze Pro rozhodně lepší volbou - https://botland.com.pl/gravity-czujniki-pogodowe/6112-dfrobot-gravity-czujnik-miernik-ph-pro-analogowy-5903351243292.html.
Grzegorz

12/12/22

Otázka: Dobré odpoledne. Uvažuji o koupi pH senzoru. Zajímalo by mě, jak se liší model V1 od modelu V2. Je známo, že v modelu V2 jsou kalibrační kapaliny, ale bylo ještě něco vylepšeno? Který z nich bude lépe spolupracovat s esp32? S pozdravem Grzegorz Labudda
Odpovědět: Mezi rozdíly patří obsah soupravy - souprava ve verzi V2 obsahuje také 4 pufrovací roztoky pH. Modul má však delší dobu odezvy - až 2 min. Má větší přesnost měření než verze V1 a byl také zvětšen rozsah napájecího napětí (z 3,3 V na 5,5 V).

Recenze produktu

DFRobot Gravity - analogový pH senzor / metr

4.8/5

Průměrná známka

5

Názor zákazníků
Sbíráme následující názory
a ověřujeme je pomocí externího
partnera Trustmate a pocházejí
z procesu po zakoupení.
Sławomir 14.10.2022 Potvrzený nákup Přeložená recenze
ok vše jak je popsáno
Piotr P. 01.10.2021 Potvrzený nákup Přeložená recenze
Je to velmi dobrá pH-metrická sonda, dostačující pro základní měření pH.
Marcin G. 29.03.2021 Potvrzený nákup Přeložená recenze
Skvělé zařízení!
Pavel 19.05.2023 Potvrzený nákup
Jiří 20.12.2022 Potvrzený nákup

Zákazníci, kteří koupili tento produkt, koupili také:

Produkty ze stejné kategorie: