Filtrovat podle

Cena
65 255
Výrobce
Více (432) Ok Průhledná
Filtruj

Propagační produkty

Doporučeno

Gravity - relé

Produkty: 4
Načítání...

DFRobot Gravity - vypínač MOSFET 5-36V / 20A

Přepínač, který umožňuje ovládat zařízení vyžadující vysoký proud pomocí mikrokontroléru. Modul pracuje s napětím od 5 V do 36 V se spotřebou proudu až 20 A.
Index: DFR-08104
Index: DFR-08104
Náklad 24h
K dispozici, poštovné 24 hodin!
(Zkontrolujte množství)
Běžná cena 107,00 Kč Cena 107,00 Kč
  • doprava zdarma

DFRobot Gravity - relé 1 kanál - 10A / 277VAC kontakty - 5V cívka

Modul s relé, který umožňuje ovládat akční členy spotřebovávající proud až 12 A pro 125 V nebo 10 A pro 277 V pomocí portů mikrokontroléru. Sada obsahuje kabel...
Index: DFR-05964
Index: DFR-05964
Náklad 24h
K dispozici, poštovné 24 hodin!
(Zkontrolujte množství)
Běžná cena 65,00 Kč Cena 65,00 Kč
  • doprava zdarma

DFRobot Gravity - relé 1 kanál - kontakty 277VAC / 16A - cívka 5V

Modul s relé, který umožňuje ovládat akční členy pomocí portů mikrokontroléru. Sada obsahuje kabel přizpůsobený DFRobot IO Expansion Shield.
Index: DFR-11262
Index: DFR-11262
Náklad 24h
K dispozici, poštovné 24 hodin!
(Zkontrolujte množství)
Běžná cena 254,00 Kč Cena 254,00 Kč
  • doprava zdarma

Gravity - reléový modul - s adaptéry DC-USB - DFRobot DFR0643

Reléový modul v sadě s DC adaptéry vyrobenými společností DFRobot. Má vestavěný Gravity konektor, který umožňuje snížit počet připojovacích kabelů, což je pohodlné a...
Index: DFR-19032
Index: DFR-19032
Náklad 24h
K dispozici
(Zkontrolujte množství)
Běžná cena 226,00 Kč Cena 226,00 Kč
  • doprava zdarma

Elektromagnetická relé a polovodičové spínače

Elektromechanická relé jsou elektromechanické součásti. Jednoduše řečeno, principem relé je přeměna elektrické energie na mechanickou energii. Přiložením řídicího napětí na cívku relé elektrický proud procházející jeho vinutími vytváří magnetické pole, které přitahuje kovovou kotvu. Kotva je mechanicky spojena s kontakty řízeného obvodu, které se po napájení cívky relé v závislosti na konfiguraci sepnou nebo rozepnou. Dalším řešením, které má podobný účel jako relé, ale neobsahuje pohyblivé mechanické části, jsou polovodičové přepínače založené na rychle se přepínajících MOSFETech. V tomto případě místo cívky ovládáme dodávku řídicího napětí mezi hradlem a zdrojem tranzistoru a proud řízeného obvodu protéká kanálem odtoku.

DPDT-NO, SPST-NC ... o co jde?

Kromě tak důležitých parametrů, jako je provozní napětí řídicí cívky a maximální provozní napětí a provozní proud řízeného obvodu, je důležitým parametrem, který určuje účel relé pro konkrétní aplikaci, konfigurace kontaktů ovládaného obvod. Relé mohou ovládat jeden nebo více obvodů zapínáním a vypínáním jedné cívky. Dvoucívková relé (se dvěma řídicími obvody) se používají méně často. Příklady návrhů relé kvůli konfiguraci kontaktů jsou:

  • SPST - takové relé má celkem čtyři piny. Dva z nich jsou svorky pro napájení řídicí cívky a další dva - výstupy pracovních kontaktů řízeného obvodu. Konfigurace SPST je nejjednodušší a umožňuje zapnutí a vypnutí pouze jednoho okruhu. Takové relé lze použít například k dálkovému ovládání noční lampy.
  • SPDT - stejně jako v relé s konfigurací SPST můžeme ovládat jeden obvod, ale s tím rozdílem, že je přepínatelný. Takové relé bude fungovat například ve dvoukanálovém kytarovém zesilovači jako mezičlánek při přepínání mezi čistým a zkresleným kanálem.
  • DPST - Princip činnosti kontaktů je stejný jako u relé s konfigurací kontaktů SPST, ale zde můžeme současně ovládat zapínání a vypínání dvou obvodů prostřednictvím jediné cívky.
  • DPDT - Princip činnosti kontaktů je stejný jako u relé s konfigurací kontaktů SPDT, ale zde můžeme současně ovládat přepínání ve dvou obvodech přes jedinou cívku.

Druhým důležitým prvkem při označování konfigurace kontaktů relé je stav kontaktů řízeného obvodu, když na cívku relé není přivedeno řídicí napětí. Rozlišujeme:

  • NE - když je napětí na řídicí cívce vypnuto, kontakty ovládaného obvodu jsou rozpojeny (po přivedení napětí na řídicí cívku jsou kontakty ovládaného obvodu sepnuty)
  • NC - když je napětí na řídicí cívce vypnuto, kontakty ovládaného obvodu jsou sepnuty (po přivedení napětí na řídicí cívku jsou kontakty ovládaného obvodu rozpojeny)