Filtrovat podle
Cena
112 112
Více (-5) Ok Průhledná
Výrobce
Více (533) Ok Průhledná
Filtruj

Produkty v akci

Doporučeno

Zamrażacze w sprayu do elektroniki

Produkty: 1
Načítání...

Mrazicí mrazák -55 stupňů C - 300 ml

Příprava chlazení pro hledání poruch tepelnou metodou, např. Pájením za studena, mikrotrhlinami atd. Kapacita balení je 300 ml.
5.0 (6)
Index: CHE-02759
Index: CHE-02759
Náklad 24h
Zboží skladem
Běžná cena 112,00 Kč Cena 112,00 Kč
  • doprava zdarma

Zmrazení kovovým rozprašováním - základní elektronika

Sprejové zmrazení na kov je jedním z produktů, které by měly být v každé dílně s elektronikou. Má mnoho aplikací - lze jej mimo jiné použít k vyhledání poškozených elektronických součástek, k nalezení mikrotrhlin v tištěných obvodech a k detekci takzvaných studených pájek, tj. Nesprávně provedených pájených spojů. Mrazničku lze také použít při testování elektronických součástek, jejichž provoz závisí na teplotě, kterou aktuálně mají (například teplotní senzory, termistory nebo varistory), při kontrole správné funkce zařízení určených pro použití v extrémních teplotách, tepelného vytlačování pouzder nebo kolíků , detekce poruch, jako jsou tepelné (například problémy, které se objeví po zahřátí nebo ochlazení systému) a podpora demontáže těsnění a dalších pryžových prvků.

Detekce studených pájek a jiných poruch pomocí mrazničky

Elektronika používá mimo jiné kovovou stříkací mrazničku k detekci poruch, poškození a nefunkčních součástí elektronických zařízení. Jedním z nejpopulárnějších použití je lokalizace takzvané studené pájky, tj. Nesprávně vyrobených pájených spojů. Studená pájka se tvoří, když se přídavný kov taví se samotnou páječkou, a ne zahříváním spojených kovů na vysokou teplotu. Poté se získá spojení vizuálně podobné tomu správnému, ale vyznačuje se mnohem horší vodivostí, slabší těsností a nižším mechanickým a tepelným odporem. Chladný únor lze zjistit nastříkáním mrazničky na pájené spoje a pozorováním změn v jejich provozu a vzhledu - správně vyrobený spoj by měl zakrýt pouze námrazou a nadále správně fungovat. Na druhou stranu se chladný únor může zmenšit a prasknout a snadno se oddělit a jejich fungování bude výrazně narušeno (mohou také přestat fungovat úplně). Podobným způsobem můžete také detekovat poškozené integrované obvody a další poruchy, například problémy, které vznikají v důsledku teplotních změn (například pokles výkonu nebo náhlé vypnutí zařízení).

Další použití sprejové mrazničky

Mraznička je také ideální pro testování elektronických součástek a zařízení, jejichž provoz závisí na teplotě. Můžete jej použít ke kontrole činnosti teplotních senzorů, termistorů nebo varistorů, termostatů a meteorologických stanic. Je také vynikajícím nástrojem k odstraňování nečistot, jako jsou žvýkačky přilepené k látce nebo jinému drsnému povrchu nebo zbytky lepidla. Mraznička se také může hodit při odstraňování starých, zkorodovaných povlaků z gumy nebo měkkých plastů. Naše nabídka zahrnuje mimo jiné sprejovou mrazničku od firmy Freeze. Přípravek je dostupný v 300 ml plechovkách, což je dostatečné pro dlouhodobé používání. Produkt může ochladit povrch na teplotu -55 ° C, takže je vhodný pro každou z výše uvedených aplikací.

Bezpečnostní opatření při používání mrazniček

Při používání sprejových mrazniček dodržujte příslušná opatření. Nestříkejte aerosol na jiné předměty, než které jsou určeny pro použití, zejména na hořlavé povrchy, vyhřívané prvky a zdroje jisker a otevřeného ohně (to platí i pro vysoce zahřáté části elektronických zařízení). Je také zakázáno vdechovat plyn nebo směrovat jeho proud do očí nebo na pokožku - může to způsobit podráždění a omrzliny a dokonce poškodit rohovku. Tyto přípravky by měly být skladovány na stinném místě s konstantní teplotou, mimo dosah dětí.