Solární plašič ptáků - Viano OP-1

Index: VIA-16628 EAN: 5903111328177

Jak se zbavit problému ptáků poškozujících úrodu , sady nebo budovy? Vynikajícím řešením je použití solárního odpuzovače  ptáků polské společnosti Viano. Zařízení je moderní alternativou k oblíbenému strašákovi, ale nenapodobuje lidskou přítomnost - místo toho vydává zvuky podobné těm, které vydávají velcí draví ptáci.

Solární plašič ptáků - Viano OP-1
1 910,00 Kč
1 578,51 Kč bez DPH.
Žádné potvrzené datum dostupnosti
Produkt není k dispozici
30 dní na vrácení zboží
Výrobce: Viano

Popis produktu: Solární odpuzovač ptáků - Viano OP-1

Jak se zbavit problému ptáků poškozujících úrodu , sady nebo budovy? Vynikajícím řešením je použití solárně odpuzujících ptáků polské společnosti Viano. Zařízení je moderní alternativou k oblíbenému strašákovi, ale nenapodobuje lidskou přítomnost - místo toho vydává zvuky podobné těm, které vydávají velcí draví ptáci . Odpuzovač je zařízení, které zvířatům neubližuje , ale pouze k nim přenáší signály, které přirozeně chápou holubi, vrány nebo vrabci jako signál naznačující odklon od oblasti.

Repeller napodobuje zvuky dravých ptáků.

Repeller napodobuje zvuky dravých ptáků.

Škody ptáků

Mnoho lidí, kteří mají své vlastní budovy, zahrady nebo zemědělskou půdu, čelí problému škodlivosti ptáků, jako jsou holuby, vrány, vrabci a špačci. Bohužel tato zvířata mohou generovat vážné finanční ztráty znečištěním budov, krádeží cenných plodin, jako jsou třešně a hrozny v zahradách a sadech, nebo obilí na zemědělské půdě. Z tohoto důvodu se stále používají řešení, jako je strašák. Moderní a mnohem efektivnější způsob, jak se vypořádat s nepříznivými účinky ptáků, může být sluneční odpuzující Viano.

Rukojeť již byla připevněna k krytu odpuzovače.

Rukojeť již byla připevněna k krytu odpuzovače.

Systémy odrazující ptáky

Repeler je vybaven velkým a efektivním reproduktorem, díky kterému je schopen chránit plochu až čtyř tisíc metrů čtverečních. Aby byla zajištěna možnost nastavení provozního rozsahu, má zařízení vestavěný potenciometr ovlivňující objem emitovaných signálů. Za pozornost stojí také namontovaný radar (sonar), který dokáže detekovat pohyb v okruhu 360 ° ve vzdálenosti až 12 metrů . Straszak může pracovat kombinací funkčnosti dvou režimů: prvního, který je zodpovědný za generování zvukových signálů v každé konkrétní časové jednotce (od 1 minuty do 120 minut), a druhého, který jej aktivuje, když je v oblasti detekován pohyb.

Zařízení je napájeno přiloženým síťovým adaptérem.

Zařízení je napájeno přiloženým síťovým adaptérem.

Práce se solární energií

Zařízení může být užitečné nejen k ochraně budov před ptáky, ale také na polích a sadech vzdálených od měst. Mohou být použity kdekoli, bez ohledu na dostupnost elektrické sítě - je jen důležité, aby cílové místo poskytovalo stálý přístup ke slunečnímu světlu během dne. Myšlenkou je, aby zařízení dokázalo každý den dobíjet baterie pomocí vestavěných solárních článků . Množství energie potřebné během dne je malé díky velmi vysoké účinnosti odpuzovače a díky úsporným systémům, jako je senzor soumraku, který večer zastaví práci, aby ji obnovil při východu slunce (drtivá většina ptáků vede každodenní životní styl ).

Díky dodatečnému napájení odebírá zařízení z naší sítě ještě méně elektřiny.

Díky dodatečnému napájení odebírá zařízení z naší sítě ještě méně elektřiny.

Odolné komponenty jsou zárukou dlouhého a bezproblémového provozu

Zařízení je dokonale přizpůsobeno drsným povětrnostním podmínkám v Polsku. Díky použití vysoce kvalitních a odolných komponentů je odpuzovač schopen pracovat při teplotách i v mrazu, od -30 ° C do 40 ° C.

Zařízení jsou přizpůsobena pro práci v širokém teplotním rozsahu.

Zařízení jsou přizpůsobena pro práci v širokém teplotním rozsahu.

Autonomní odpuzovač ptáků

Díky své účinnosti a velmi dobré adaptaci na obtížné podmínky je zařízení prakticky zcela autonomní . Nastavené systémy se aktivují automaticky a baterie se neustále dobíjí solární energií. Investice do odpuzovače ptáků jsou peníze, které se díky prevenci nákladných škod velmi rychle vyplatí.

Technické specifikace

 • Napájení: solární 12 V nebo 230 V
 • Spotřeba proudu v pohotovostním režimu: 6 mA
 • Maximální odběr proudu: 20 mA
 • Úhel detekce: 360 ° (vertikální a horizontální)
 • Úhel vyzařování zvuku: 310 °
 • Akustický výkon: 120 dB
 • Detekce pohybu: radarový detektor
 • Pracovní teplota: od -30 ° C do + 70 ° C
 • Provozní plocha: až 4 000 m 2
 • Rozměry: 225 x 160 mm
 • Hmotnost: 1,3 kg

Efektivní odpuzovač vran a jiných ptáků

Ptáci mohou značně poškodit zemědělství a zahradnictví. Zároveň se dlouho používané tradiční metody jejich odrazování po nějaké době ukáží jako neúčinné - zvířata si mohou zvyknout na přítomnost například kdysi populárních „strašidel“ umístěných na poli.

Zařízení napodobující zvuky dravých ptáků jsou mnohem efektivnější a zároveň zcela bezpečné pro vrány, holuby, špačky a vrabce, což je metoda odrazující. Používají hluboce zakořeněný, instinktivní strach z přirozeného nepřítele.

Proč se vyplatí použít akustický odpuzovač ptáků?

Odpuzovač solárních ptáků - Viano OP-1 je zdrojem rušivých zvuků, které vetřelcům zůstávají zcela neviditelné. Zařízení vytvořila polská společnost Viano. Repeler je napájen ze sítě nebo pomocí vestavěných solárních baterií.

Zařízení nabízí rozsah až 4 000. m2 a může pracovat v širokém teplotním rozsahu od -30 ° C do 40 ° C. Uživatel má přístup k ovládání hlasitosti vydávaných zvuků a ovlivňuje tak provozní rozsah.

Napětí z 230 voltů
Napětí dolů 230 voltů
Šířka balení 24.5 cm
Výška balení 20 cm
Hloubka balení 20 cm
Váha balení 1.436 kg

Buďte první, kdo se zeptá na tento produkt!

Recenze produktu

Solární plašič ptáků - Viano OP-1

5/5

Průměrná známka

5

Názor zákazníků
Sbíráme následující názory
a ověřujeme je pomocí externího
partnera Trustmate a pocházejí
z procesu po zakoupení.
Marek 08.07.2024 Potvrzený nákup Přeložená recenze
S nákupem jsem spokojen. Testovaný produkt.
Dietmar 24.07.2023 Potvrzený nákup Přeložená recenze
Poměr cena/výkon je skvělý! Německý popis produktu by byl fajn. Velkou výhodou je solární provoz - již dva týdny běží bezproblémově. Byly by varovné zvuky ptačích druhů, které mají být zahnány, účinnější? Vypořádejte se pouze s pár odvážnými špačky (než se hromadně poflakovali na mých ovocných stromech). Vrabců ubylo nepostřehnutelně.
Antonín 11.09.2023 Potvrzený nákup
Georg 16.02.2024 Potvrzený nákup
Arkadiusz 02.07.2023 Potvrzený nákup

Zákazníci, kteří koupili tento produkt, koupili také:

Produkty ze stejné kategorie: