Filtrovat podle

Cena
4 8
Výrobce
Více (432) Ok Průhledná
Filtruj

Propagační produkty

Doporučeno

Integrované obvody časovače

Produkty: 2
Načítání...

Univerzální časovač NE555 - THT

Univerzální časovač v pouzdře DIP8 s průchozími otvory.
Index: UCC-00187
Index: UCC-00187
Náklad 24h
K dispozici, poštovné 24 hodin!
(Zkontrolujte množství)
Běžná cena 5,00 Kč Cena 5,00 Kč
  • doprava zdarma

Časovač NE556 - THT

Časovač v pouzdru s průchozí dírou DIP14.
Index: AKS-11899
Index: AKS-11899
Produkt není k dispozici
Čekání na potvrzení data dodání
Běžná cena 7,00 Kč Cena 7,00 Kč
  • doprava zdarma

Časové systémy

Čas jako fenomén vždy fascinoval lidstvo. Od starověku bylo měření časového období nesmírně důležité, takže bylo vyvinuto mnoho zařízení určených pro tento účel. U elektronických zařízení to není jiné. Existuje mnoho systémů věnovaných měření času, jeho měření mezi určitými událostmi nebo jednoduchému sledování toku reálného času: sekundy, hodiny, dny, týdny atd. Integrované časovače zahrnují komponenty, jako jsou generátory časovaných pulzů, hodiny v reálném čase a další.

Hodiny v reálném čase

Načasování je u mnoha typů zařízení mimořádně důležitou funkcí. Systémy, jako jsou počítače, smartphony nebo průmyslové řídicí jednotky, musí mít přístup k datům v reálném čase kdykoli během provozu, včetně například restartu kvůli výpadku nebo ztrátě napájení. Proto jsou takové integrované obvody s časovačem často vybaveny záložním napájecím zdrojem, například ve formě baterie. Takové integrované obvody jsou obvykle vybaveny sériovými digitálními rozhraními, jako je SPI nebo I2C, určenými pro komunikaci s řídícím mikrokontrolérem, procesorem nebo programovatelným obvodem.

Integrované univerzální časovače

Klasický časovač čip - populární 555 - je univerzální časovač čip používaný v nejrůznějších aplikacích. Tento integrovaný obvod se používá ke generování impulsů a konstrukci oscilátorů. Časovač 555 lze použít k zajištění zpožďovacích linek jako oscilátor nebo jako spouštěcí nebo multivibrátorový prvek. Klasický čip 555 se na trhu objevil v roce 1972 díky Signetics. Od té doby je stále široce používán v elektronice kvůli nízké ceně, snadnému použití a vysoké stabilitě. V současné době jej vyrábí mnoho společností jak v původní technologii CMOS, tak například ve verzích s nízkým výkonem. Je k dispozici v jednoduchém, dvojitém a čtyřnásobném krytu časovače.