Magnetický senzor otevírání dveří / oken - jazýčkový spínač

Index: DNG-10159 EAN: 5904422315078

Magnetický jazýčkový spínač - drátový přibližovací senzor aktivovaný magneticky. Zařízení se používá hlavně k určení polohy dveří a oken. Rozměry pouzdra jsou 11 x 16 mm.

Magnetický senzor otevírání dveří / oken - jazýčkový spínač
32,00 Kč
26,45 Kč bez DPH.
Zboží skladem
Náklad 24h
30 dní na vrácení zboží
Výrobce: OEM

Čidlo jazýčkového spínače - popis

Drátový senzor přiblížení je aktivován magneticky. Zařízení se používá hlavně k určení polohy dveří a oken. Jazýčkový senzor - Princip činnosti je podobný jako u tradičního relé. Okruh je standardně otevřený, po přiblížení k magnetu je obvod uzavřen, což znamená, že vodič začne protékat proudem.

Dveřní jazýčkový spínač / okenní jazýčkový spínač - Připojení k elektronice

Senzor lze snadno připojit k jakémukoli systému pomocí mikrokontroléru, např. Arduino . Připojením pull-up rezistoru nebo spuštěním interního pull-up lze číst digitálně.

Jazýčkové spínače - komunikace s Arduino

Chcete-li zkontrolovat funkčnost snímače, můžete použít program DigitalInputPullup dodávaný s Arduino , který je v nabídce: Soubor -> Příklady -> Digitální . Stačí připojit jeden vodič senzoru na zem GND, druhý na pin 2 Arduina a po přiblížení obou částí senzoru se rozsvítí vestavěná LED L připojená na pin 13.

Specifikace - Magnetický senzor - Jazýčkový spínač pro dveře nebo okna

  • Průměr jazýčkového spínače: 11 mm
  • Délka jazýčkového spínače: 16 mm
  • Průměr magnetu: 11 mm
  • Délka magnetu: 15 mm
  • Délka kabelu: přibližně 35 cm

Jazýčkové senzory - vynikající alternativa ke standardním mechanickým spínačům

Magnetické snímače s jazýčkovými spínači mají mnoho výhod, díky nimž mohou v mnoha případech úspěšně nahradit koncové a tlačítkové spínače. Díky plně bezkontaktnímu ovládání nemají senzory rákosu mechanické pohyblivé části vystavené opotřebení, což má také pozitivní vliv na zmenšení velikosti takového senzoru. Aktivní prvky jazýčkového spínače jsou navíc pevně uzavřeny, takže takový snímač může fungovat i ve vysoce vlhkém prostředí. Důležitou výhodou je také absence potřeby zajistit pomocný výkon, který je vyžadován, například v případě infračervených senzorů.

Magnetické senzory - univerzální a spolehlivé

V každodenním životě existuje mnoho aplikací, které využívají magnetické senzory ve své struktuře a principu činnosti. Jsou velmi často prvkem výstražných systémů, kde jsou instalovány na dveřích a oknech - když je alarm aktivován, pak otevření dveří způsobí změnu polohy pohybujícího se prvku senzoru a spustí alarm. Magnetické senzory najdete také v novějších modelech chladniček a mrazniček, kde senzor reaguje na otevírání a zavírání dveří a zapínání a vypínání pomocného osvětlení. Podobná situace nastává u notebooků, kde magnetický senzor, když je matice zavřená, vyšle signál do řídicího systému, který vypne napájení matice.

Test 3
Šířka balení 5 cm
Výška balení 0.9 cm
Hloubka balení 7 cm
Váha balení 0.006 kg

Buďte první, kdo se zeptá na tento produkt!

Recenze produktu

Magnetický senzor otevírání dveří / oken - jazýčkový spínač

5/5

Průměrná známka

1

Názor zákazníků
Sbíráme následující názory
a ověřujeme je pomocí externího
partnera Trustmate a pocházejí
z procesu po zakoupení.
Jiří 27.12.2023 Potvrzený nákup
Funguje na nečekaně velkou vzdálenost. Super!

Zákazníci, kteří koupili tento produkt, koupili také:

Produkty ze stejné kategorie: