Mikrokontrolér AVR - ATmega8A-PU DIP

Index: UCC-00078 EAN: 5904422329334

Mikrokontrolér z rodiny Atmel AVR ve 28kolíkovém pouzdře s průchozím otvorem - DIP. Napájen napětím v rozsahu od 2,7 V do 5,5 V, taktovaným na signál až 16 MHz, má 8 kB Flash, 1 KB RAM, 512 B EEPROM.

Mikrokontrolér AVR - ATmega8A-PU DIP
115,00 Kč
95,04 Kč bez DPH.
Zboží skladem
Náklad 24h
30 dní na vrácení zboží
Výrobce: Atmel

Popis produktu: Mikrokontrolér AVR - ATmega8A-PU DIP

Mikrokontrolér z rodiny AVR od společnosti Atmel ve 28pinovém pouzdru s průchozími otvory - DIP. Napájeno napětím v rozsahu od 2,7 V do 5,5 V, taktované hodinovým signálem s frekvencí až 16 MHz. Má 8 KB Flash paměti, 1 KB RAM, 512 B EEPROM. 

Specifikace ATmega 8A

 • Napájení: 2,7 V - 5,5 V
 • Taktovací frekvence: až 16 MHz
 • Flash paměť: 8 KB
 • Paměť RAM: 1 kB
 • Paměť EEPROM: 512 B.
 • 23 výstupních / vstupních linek
 • Dva 8bitové čítače
 • Jeden 16bitový čítač
 • Tři kanály PWM
 • 6 kanálů 10bitového analogově-digitálního převaděče
 • Hardwarová komunikační rozhraní: USART, SPI
 • Pět režimů spánku
 • Pouzdro průchozího otvoru DIP28

Obchod také nabízí stojan , křemenné rezonátory a programátory AVR .

ATmega8A


ATmega8A.

Wyprowadzenia mikrokontrolera AVR Atmega8a


Vývody mikrokontroléru ATmega 8A-PU.

ATmega8A-PU DIP mikrokontrolér

Mikrokontrolér ATmega8 je již mnoho let jedním z nejpopulárnějších procesorů z 8bitové rodiny AVR. Aktuálně dostupná ATmega8A-PU je nová, vylepšená verze této milované amatérskými mikrokontroléry. Systém pracuje na hodinové frekvenci až 16 MHz a nabízí výkon až 16 MIPS, což znamená, že většina operací se provádí v režimu 1 cyklu. Integrovaná paměť Flash má kapacitu 8 kB a operační paměť SRAM - 1 kB. Struktura systému navíc zahrnuje 512 bajtů paměti EEPROM s počtem cyklů mazání a zápisu až 100 000. Stejně jako v případě jiných procesorů z rodiny AVR lze program ATmega8A-PU také naprogramovat dvěma způsoby: pomocí populárních, levných programátorů ISP as využitím rozhraní JTAG, které nabízejí mnohem větší funkčnost, ale vyžadují použití většího počtu pinů GPIO mikrokontroléru.

Síla vestavěných periferií

Velkou výhodou mikrokontrolérů AVR je snadnost programování (také s využitím strojového jazyka - assembleru) a široká škála periferních bloků, což významně rozšiřuje možnosti těchto systémů. V případě procesoru ATmega8A-PU (tj. Ve verzi s pouzdrem PDIP) má programátor dva hardwarové 8bitové časovače, jeden 16bitový časovač, hodiny RTC, 6kanálový převodník ADC s 10bitovým rozlišením , a rozhraní TWI (kompatibilní s I2C), SPI s podporou režimů master a slave, nebo programovatelné rozhraní USART, a dokonce i analogový komparátor. Kromě funkčních bloků obsahuje struktura mikrokontroléru ATmega8A-PU také řadu ochranných opatření zajišťujících správný a stabilní provoz systému. Mezi ně patří: programovatelný časovač hlídacího psa, který umožňuje automatický reset procesoru v případě selhání hlavního programu, a detekce zhasnutí, která resetuje mikrokontrolér, když napájecí napětí poklesne pod určitou programovatelnou hodnotu.

Pokročilé pracovní režimy ATmega8A-PU

Je třeba dodat, že - ačkoli mikrokontrolér ATmega8A-PU nepatří do specializované rodiny procesorů s velmi nízkou spotřebou energie - je možné použít řadu režimů snížené spotřeby energie, které podporuje. To je zvláště důležité u zařízení napájených z baterie, protože to umožňuje softwarovou optimalizaci rovnováhy spotřeby energie a výpočetního výkonu. Jeden z režimů (ADC Noise Reduction) je určen pro použití v zařízeních, které používají vestavěný analogově-digitální převodník k provádění přesných měření napětí. ATmega8A-PU může pracovat s napájecím napětím v rozsahu od 2,7 V do 5,5 V, což poskytuje velkou konstrukční flexibilitu a umožňuje přímé připojení procesoru k systémům pracujícím s napětím 3 - 3,3 V a 5 V.

Šířka balení 5 cm
Výška balení 1.2 cm
Hloubka balení 8.5 cm
Váha balení 0.002 kg

Zákazníci, kteří koupili tento produkt, koupili také:

Produkty ze stejné kategorie: