Filtrovat podle

Cena
27 101
Výrobce
Více (432) Ok Průhledná
Filtruj

Propagační produkty

Doporučeno

Nastavitelné stabilizátory

Produkty: 3
Načítání...

LDO stabilizátor ADJ LM1117 - SMD TO252 - 5 ks.

Stabilizátor s nastavitelným výstupním napětím v rozsahu: 1,25 V až 13,8 V. Maximální výstupní proud je 0,8 A. Pouzdro TO252.
Index: UCC-00790
Index: UCC-00790
Náklad 24h
K dispozici, poštovné 24 hodin!
(Zkontrolujte množství)
Běžná cena 32,00 Kč Cena 32,00 Kč
  • doprava zdarma

Sada stabilizátorů v pouzdru TO220 5V -24V - 14 ks.

Sada 14 oblíbených stabilizátorů v pouzdru TO220.
Index: UCC-07580
Index: UCC-07580
Náklad 24h
K dispozici, dodání 24 hodin!
(Zkontrolujte množství)
Běžná cena 101,00 Kč Cena 101,00 Kč
  • doprava zdarma

Stabilizátor LDJ ADJ LM1117T - THT TO220

Stabilizátor s nastavitelným výstupním napětím v rozsahu: 1,25 V až 13,8 V. Maximální výstupní proud je 0,8 A. Pouzdro TO220.
Index: UCC-00788
Index: UCC-00788
Produkt není k dispozici
Čekání na potvrzení data dodání
Běžná cena 28,00 Kč Cena 28,00 Kč
  • doprava zdarma

Stabilizace napětí

Elektronika pracuje optimálně se stabilním napětím. Takové, které nebude záviset na okolní teplotě, prostředí, ve kterém je systém umístěn, ani na spotřebované elektřině. Nelíbí se jí však jeho zaváhání. Aby se jim zabránilo, používají se stabilizátory napětí. Napájecí zdroje nebo baterie poskytují proud omezený určitým rozsahem, který by měl být stabilizován. Díky správnému napájení omezujeme možnost chyb a nebezpečnějších poruch v provozu zařízení.

Provoz regulátorů napětí

Náš obchod nabízí nastavitelné stabilizátory, známé také jako regulátory napětí. Když začátečníci používají stabilizátory, často se setkávají s problémem parametru výpadku napětí. Co je tohle? Tento parametr je hodnota napětí, o kterou musí být vstupní napětí větší než výstupní napětí, aby regulátor správně fungoval. Měli bychom také pamatovat na to, že nastavitelné stabilizátory jsou také elektronickými systémy a během provozu spotřebovávají energii.

Důležité malé věci při stabilizaci napětí

Každý začínající elektronik, často v prvním zařízení, které vyrábí, narazí na problém regulátorů vytápění. Mohou se zahřát na teploty, které nás samy mohou spálit. Pak přijdou na pomoc velké chladiče nebo větší regulátory, což je na začátku dobrodružství s elektronikou standardní operace. Standardní a tradiční, protože v minulosti nebyl na trhu k dispozici žádný LDO (Low Dropout Regulator). Jedná se o speciálně navržené nastavitelné stabilizátory, které jsou stále populárnějším řešením, ale nejsou jediné.

Problémy s používáním regulátorů

Použití nastavitelných stabilizátorů vystavuje uživatele řadě souvisejících problémů. Jedním z nich je odvod tepla regulátory napětí. Většina regulátorů je postavena ve formě třívodičových obvodů. Stabilizátory v drahých kovových pouzdrech se již nepoužívají, vytlačují je z trhu levnější, plastové, s možností zašroubování chladiče. Přehřátí stabilizátoru (nebo vlastně sílu ztrát) lze vypočítat vynásobením rozdílu napětí mezi vstupem a výstupem stabilizátoru spotřebovaným proudem.