Filtrovat podle
Cena
1291 2181
Více (-5) Ok Průhledná
Výrobce
Více (527) Ok Průhledná
Filtruj

Produkty v akci

Doporučeno

Vyvažovací roboty

Produkty: 2
Načítání...

BalaC Plus ESP32 vyvažovací robot M5Stack K038-B

BalaC Plus ESP32 je dvoukolový, samovyvažovací robot. Sada je skvělá pro osvojení základů programování a zároveň zábavu.
4.0 (1)
Index: MSS-21651
Index: MSS-21651
Náklad 24h
Zboží skladem
Běžná cena 1 291,00 Kč Cena 1 291,00 Kč
  • doprava zdarma

Balboa 32u4 KIT - vyvažovací robot s ovladačem A-Star - kompatibilní s Arduino - Pololu 3575

Vyvažovací vzdělávací robot pro vlastní montáž. Platforma je kompatibilní s Arduino, lze ji programovat přes USB. Sada obsahuje: základní desku s ATmega32u4, podvozek,...
Index: PLL-08739
Index: PLL-08739
Pouze na vyžádání
Čekací doba: 4-6 týdny
Běžná cena 2 181,00 Kč Cena 2 181,00 Kč
  • doprava zdarma

Trochu anatomie - struktura vyvažovacího robota

Vyvažovací roboty na kolečkách vycházejí v zásadě z měření ze dvou typů senzorů. První - kodéry - měří rychlost otáčení hnacích kol. Díky tomu může robotický ovladač přesně nastavit požadovanou rychlost a pravidelně ji upravovat, aby splnil úkol udržovat rovnováhu v nepříliš pohodlné vertikální poloze. Druhým základním typem senzoru, bez kterého není konstrukce vyvažovacího robota vůbec možná, je inerciální senzor (IMU) - akcelerometr spojený s gyroskopem a v současnosti nejčastěji také s magnetometrem. Úkolem řídicího algoritmu je nastavit rychlost jednotlivých kol tak, aby v případě příliš vysokého nebo rychlého vychýlení robot „najel“ a vrátil se do svislé polohy. Senzor IMU plní v těle robota přesně stejnou funkci jako lidský labyrint.

Řízení vyvažovacího robota

K programování regulačních algoritmů vyvažovacího robota je nejčastěji zapotřebí solidní znalosti vyšší matematiky. Naštěstí, pokud se rozhodnete pro montážní sadu Pololu Balboa 32u4 KIT - můžete použít ukázkové knihovny poskytnuté výrobcem ke zpracování všech nezbytných prvků platformy. Konstrukce robota je založena na řadiči kompatibilním s Arduino, díky kterému samo sestavení nebude představovat žádné potíže spojené například s pracným pájením elektroniky a budete moci rychle začít programovat své vyvažovací vozidlo. Základní deska robota má také řadu konektorů, které vám umožní připojit libovolné moduly, které chcete - náš obchod nabízí vše, co potřebujete, abyste mohli rychle začít.

Zůstaňme v kontaktu

Vyvažovací roboti ze série Husarion Telepresence byli vytvořeni pro novou formu kontaktu mezi lidmi, která může v budoucnu vést k sociologické revoluci. Telepresence - protože o ní mluvíme - je možná díky přenosu obrazu tváře druhé osoby a zvuku její řeči z dálky. K tomu je ideální tablet, se kterým se můžete také pohybovat - řadič Core2 s výkonným mikrokontrolérem STM32F4 (ARM Cortex-M4) zajistí plynulý pohyb robota a programování bude usnadněno online prostředím WebIDE, které je k dispozici na webu webová stránka. Vlastní montáž robota je jednoduchá a rychlá - sada obsahuje dokonce šroubovák nezbytný k sestavení mechaniky. Zajímalo by mě, jestli nám dálkově ovládané platformy za několik let nahradí přítomnost přátel a příbuzných na druhé straně světa?