Filtrovat podle
Cena
37 65
Výrobce
Více (447) Ok Průhledná
Filtruj

Produkty v akci

Doporučeno

Step-up / step-down integrované obvody

Produkty: 2
Načítání...

Snižovací měnič - ST1S10PHR: 0,8V -15,3V 3A

Snižovací DC-DC měnič. Napájení: 2,5 V-18 V. Maximální proud 3 A. Pouzdro SO8. Výstupní napětí: 0,8V - 15,3V
Index: UCC-00359
Index: UCC-00359
Dočasně nedostupné
Čekání na potvrzení data dodání
Běžná cena 37,00 Kč Cena 37,00 Kč
  • doprava zdarma

Nastavitelný převaděč zesílení / zeslabení MC34063 - 5 ks

Měnič DC-DC typu zesílení / zeslabení (zvýšení nebo snížení napětí). Napájení: 3,0 V-40 V. Maximální proud 1,5 A. Pouzdro DIP08. Nastavitelné výstupní napětí. Produkt se...
Index: UCC-01455
Index: UCC-01455
Dočasně nedostupné
Čekání na potvrzení data dodání
Běžná cena 65,00 Kč Cena 65,00 Kč
  • doprava zdarma

Výhody a nevýhody spínaných napájecích zdrojů

Step-up / step-down integrované obvody mají rozhodně více výhod než nevýhod. Jedním z nejdůležitějších je jejich velmi vysoká účinnost, někdy přesahující 90%. To je nesmírně důležité pro systémy založené na bateriích nebo akumulátorech. Důležité jsou také jejich relativně malé rozměry a nízká hmotnost. Díky širokému rozsahu vstupního napětí (od 100 do 240 V) je lze použít ve všech zemích světa.

Neexistuje žádná růže bez trní

Integrované obvody zesílení / zeslabení mají řadu výhod, včetně odolnosti proti rušení ze sítě a úbytku krátkého napětí. Jsou vyráběny za nižší cenu. Mají také zabudovanou ochranu proti zkratu. Neexistuje však žádná růže bez trní. Neexistuje ani dokonalé elektronické zařízení. Špatně postavený nebo zkonstruovaný z materiálů nízké kvality může vést k vysokofrekvenčnímu rušení a způsobit nestabilní provoz celého systému a připojených zařízení. Složitá struktura a počet dílů potřebných pro provoz ovlivnily náklady na stavbu tohoto typu napájecích zdrojů. Zavedení vhodných integrovaných obvodů v 21. století však umožnilo tento problém odstranit.

Pozor, zařízení je pod napětím!

V systémech napájených přímo ze sítě může kondenzátor hlavního filtru umístěný za obvodem usměrňovače udržovat napětí bez zátěže. Vyvarujte se kontaktu s ním, protože by mohlo dojít k úrazu elektrickým proudem. V posledních letech tyto kondenzátory často selhaly kvůli jejich špatné kvalitě výroby. Tak častým dopadem byl únik elektrolytu a dokonce výbuch, který nakonec poškodil základní desku a komponenty s ní spolupracující.