Filtrovat podle
Cena
45 45
Více (-5) Ok Průhledná
Stabilizátor - typ
Více (-5) Ok Průhledná
Stabilizátor - typ
Více (-5) Ok Průhledná
Účinnost proudu
Více (-5) Ok Průhledná
Výrobce
Více (527) Ok Průhledná
Filtruj

Produkty v akci

Doporučeno

Step-up / step-down integrované obvody

Produkty: 1
Načítání...

Nastavitelný převaděč zesílení / zeslabení MC34063 - 5 ks

Měnič DC-DC typu zesílení / zeslabení (zvýšení nebo snížení napětí). Napájení: 3,0 V-40 V. Maximální proud 1,5 A. Pouzdro DIP08. Nastavitelné výstupní napětí. Produkt se...
5.0 (3)
Index: UCC-01455
Index: UCC-01455
Náklad 24h
Zboží skladem
Běžná cena 45,00 Kč Cena 45,00 Kč
  • doprava zdarma

Výhody a nevýhody spínaných napájecích zdrojů

Step-up / step-down integrované obvody mají rozhodně více výhod než nevýhod. Jedním z nejdůležitějších je jejich velmi vysoká účinnost, někdy přesahující 90%. To je nesmírně důležité pro systémy založené na bateriích nebo akumulátorech. Důležité jsou také jejich relativně malé rozměry a nízká hmotnost. Díky širokému rozsahu vstupního napětí (od 100 do 240 V) je lze použít ve všech zemích světa.

Neexistuje žádná růže bez trní

Integrované obvody zesílení / zeslabení mají řadu výhod, včetně odolnosti proti rušení ze sítě a úbytku krátkého napětí. Jsou vyráběny za nižší cenu. Mají také zabudovanou ochranu proti zkratu. Neexistuje však žádná růže bez trní. Neexistuje ani dokonalé elektronické zařízení. Špatně postavený nebo zkonstruovaný z materiálů nízké kvality může vést k vysokofrekvenčnímu rušení a způsobit nestabilní provoz celého systému a připojených zařízení. Složitá struktura a počet dílů potřebných pro provoz ovlivnily náklady na stavbu tohoto typu napájecích zdrojů. Zavedení vhodných integrovaných obvodů v 21. století však umožnilo tento problém odstranit.

Pozor, zařízení je pod napětím!

V systémech napájených přímo ze sítě může kondenzátor hlavního filtru umístěný za obvodem usměrňovače udržovat napětí bez zátěže. Vyvarujte se kontaktu s ním, protože by mohlo dojít k úrazu elektrickým proudem. V posledních letech tyto kondenzátory často selhaly kvůli jejich špatné kvalitě výroby. Tak častým dopadem byl únik elektrolytu a dokonce výbuch, který nakonec poškodil základní desku a komponenty s ní spolupracující.