• Sleva

DFRobot Gravity - snímač ve stupních šedi

Index: DFR-11255 EAN: 5903351243421

Analogový šedý senzor je schopen měřit intenzitu světla od černé po bílou. Stupně šedi se také označují jako černé a bílé, přičemž nejtmavší odstín šedé je černý a nejsvětlejší bílý. Provozní napětí je od 3,3 V do 5 V.

DFRobot Gravity - snímač ve stupních šedi
73,00 Kč -30%
51,10 Kč
42,23 Kč bez DPH.
Nejnižší cena 30 dní: 47,53 Kč
Zboží skladem
Náklad 24h
30 dní na vrácení zboží
Výrobce: DFRobot
Compatibility: Arduino

Popis

Analogový šedý senzor je schopen měřit intenzitu světla od černé po bílou. Stupně šedi se také označují jako černé a bílé, přičemž nejtmavší odstín šedé je černý a nejsvětlejší bílý.

Stupnice šedé

Stupnice šedé

Šedý senzor má na desce fotorezistor a bílou LED. Toto je běžný senzor používaný v automatických lampách, které se zapínají za soumraku.

Spojení

Produkt je kompatibilní s Arduino

Ukázkový kód a podrobné informace naleznete v uživatelské příručce .

Analogový šedý senzor

Schéma zapojení senzoru s Arduino.

Specifikace

  • Napájecí napětí: od 3,3 V do 5 V.
  • Rozhraní: analogové
  • Dva montážní otvory o průměru 3 mm
  • Velikost: 30 x 22 mm

DFRobot Gravity - snímač ve stupních šedi

Snímač ve stupních šedi od DFRobot vám umožní měřit úrovně osvětlení od úplného zatemnění po slunečný jas. Konstrukce senzoru zahrnuje fotobuňku ve formě fotorezistoru LDR spárovaného s LED diodou. Stupně šedi se mapují proporcionálně k intenzitě světla dopadajícího z LED na povrch fotorezistoru s jasem úměrným intenzitě světla kolem senzoru. Konstruktéři použili v tomto senzoru nový typ konektorů v mnohem lepší kvalitě, díky čemuž má senzor lepší životnost, přesnost měření a spolehlivost.

Příklady aplikací snímačů ve stupních šedi

Měření snímačů ve stupních šedi se velmi často používá v profesionální digitální fotografii. Při fotografování procházejí světelné impulsy filtry RGB a poté se převádějí na pixely. Výpočet stupně šedi pro každý pixel určuje jejich konečnou barvu. Mezi další populární aplikace snímačů ve stupních šedi patří zařízení, která ovládají zapnutí a vypnutí pouličního osvětlení, světelná komunikace podle Morseovy abecedy, a roboti, kteří sledují provoz.

Šířka balení 5.5 cm
Výška balení 6.1 cm
Hloubka balení 2.4 cm
Váha balení 0.01 kg

Buďte první, kdo se zeptá na tento produkt!

Zákazníci, kteří koupili tento produkt, koupili také:

Produkty ze stejné kategorie: