• Nové

SPDT magnetický senzor otevření dveří/oken - jazýčkový spínač - Littelfuse 59140-3-S-02-A

Index: TME-24439
Jazýčkový spínač Littelfuse 59140-3-S-02-A je magnetický senzor s montážní přírubou, určený pro široké použití v automatizačních, bezpečnostních a IoT systémech. Zařízení slouží především k určení polohy dveří a oken . Díky hermetickému krytu nabízí spolehlivý provoz v obtížných podmínkách prostředí.
SPDT magnetický senzor otevření dveří/oken - jazýčkový spínač - Littelfuse 59140-3-S-02-A
123,00 Kč
101,65 Kč bez DPH.
Zboží skladem
Náklad 24h
30 dní na vrácení zboží
Výrobce: OEM

Popis produktu: SPDT magnetický senzor otevření dveří/oken - jazýčkový spínač - Littelfuse 59140-3-S-02-A

Jazýčkový spínač Littelfuse 59140-3-S-02-A je drátový magnetický senzor , který využívá bezkontaktní technologii k detekci přítomnosti magnetu. Určeno pro různé aplikace, včetně určování polohy dveří a oken. Díky hermeticky uzavřenému krytu a vysokému stupni krytí IP67 je odolný vůči prachu, vlhkosti a dalším nepříznivým povětrnostním podmínkám. Dosah 11,6 mm a konfigurace kontaktů SPDT umožňují přesné a spolehlivé přepínání obvodů. Tento senzor měří 23 x 14 x 6 mm , takže je ideální pro instalaci ve stísněných prostorách. Může být použit v různých aplikacích, jako je průmyslová automatizace, bezpečnostní systémy, kontrola přístupu a domácí spotřebiče. Použití tohoto snímače eliminuje nutnost použití pohyblivých mechanických prvků, což zvyšuje spolehlivost a životnost systému. Snímač vyžaduje akční člen , který je nutné objednat samostatně .

Magnetický senzor otevření dveří/oken - jazýčkový spínač - Littelfuse 59140-3-S-02-A

Magnetický senzor otevření dveří/oken - jazýčkový spínač - Littelfuse 59140-3-S-02-A.

Magnetický senzor otevření dveří/oken - jazýčkový spínač - Littelfuse 59140-3-S-02-A Zakázka je určena pro různé aplikace včetně určení polohy dveří a oken.

Princip činnosti jazýčkového spínače

Jazýčkový spínač je typ magnetického spínače, který funguje na základě přítomnosti magnetického pole. Uvnitř jazýčkového spínače jsou pohyblivé kontakty z feromagnetického materiálu. V klidovém stavu jsou kontakty normálně rozepnuté (NO) , což znamená, že obvod je rozpojený . Přiblížením magnetu se sepnou kontakty a vznikne zkrat, který je detekován připojeným zařízením. Pouzdro jazýčkového spínače je hermeticky uzavřené , což poskytuje ochranu proti povětrnostním vlivům. Hystereze ve feromagnetice vyžaduje posunutí magnetu na větší vzdálenost, aby se kontakty rozpojily. Díky tomu jsou jazýčkové spínače ideální pro aplikace vyžadující bezkontaktní spínání , jako jsou senzory otevření dveří, poplašné systémy nebo otáčkoměry.

Připojení jazýčkového spínače k zařízením jako Arduino nebo Raspberry Pi

Připojení jazýčkového spínače Littelfuse 59140-3-S-02-A k Arduinu nebo Raspberry Pi je jednoduchý proces, který umožňuje detekovat přítomnost magnetu. Chcete-li připojit jazýčkový spínač, připojte jeden vodič ke kolíku GND (zem) a druhý vodič k libovolnému digitálnímu vstupnímu kolíku Arduina nebo GPIO Raspberry Pi. Pak v kódu nastavte tento pin jako vstup s aktivací interního pull-up rezistoru. Jazýčkový spínač, když je aktivován magnetem, dokončí obvod a změní logický stav na vstupním kolíku.

Příklad propojení magnetického senzoru s Arduinem.

Magnetický senzor otevření dveří/oken - jazýčkový spínač - Littelfuse 59140-3-S-02-A

Pro správnou funkci snímače vyžaduje dodavatel akční člen, který je nutné objednat samostatně.

Technické specifikace snímače

 • Typ snímače: jazýčkový spínač
 • Rozsah: 11,6 mm
 • Přepínatelný výkon: 5W
 • Připojení: 0,3 m kabel
 • Konfigurace kontaktu: SPDT
 • Spínací proud: 0,25A
 • Spínací napětí: max. 175 V
 • Provozní teplota: od -40°C do 105°C
 • Materiál pouzdra: 20% GF PBT, černá, epoxidové těsnění
 • Vlastnosti: Pohon se objednává samostatně
 • Spolupracující články: 57140-000
 • Vnější rozměry: 23 x 14 x 6 mm

Senzor otevírání oken a dveří
Šířka balení 6 cm
Výška balení 8 cm
Hloubka balení 1 cm
Váha balení 0.006 kg

Buďte první, kdo se zeptá na tento produkt!

Zákazníci, kteří koupili tento produkt, koupili také:

Produkty ze stejné kategorie: