Dešťový senzor YL-83

Index: MOD-01732 EAN: 5904422366599

Senzor se používá k detekci srážek. Je napájen napětím 5 V. Má digitální a analogový výstup, díky čemuž je kompatibilní s většinou modulů pro uvedení do provozu, včetně Arduina.

Dešťový senzor YL-83
56,00 Kč
46,28 Kč bez DPH.
Zboží skladem
Náklad 24h
30 dní na vrácení zboží
Výrobce: OEM

Popis produktu: Dešťový senzor YL-83

Senzor se používá k detekci srážek. Je napájen napětím 5 V. Má digitální a analogový výstup, díky čemuž je kompatibilní s většinou modulů pro uvedení do provozu , včetně Raspberry Pi a Arduino .

Czujnik opadów deszczu

Podpora dešťových senzorů

Zařízení se skládá ze tří částí : měřicí sondy, modulu detektoru a vodičů. Sonda by měla být připojena k hlavnímu modulu pomocí vodičů. Potenciometr umístěný v modulu umožňuje nastavit citlivost senzoru.

Senzor má digitální výstup D0, který signalizuje výskyt srážek, a analogový výstup A0, který umožňuje měřit sílu deště. Na desce jsou také dvě LED diody: první - indikující správné připojení napájení a druhá - informující o výskytu srážek.

Zkontrolujte, jak připojit senzor k Arduinu!

Digitální výstup D0

Po detekci dešťů klesá výstup D0 z vysoké na nízkou. Citlivost, tj. Prahovou hodnotu napětí, lze nastavit potenciometrem. Pin D0 lze připojit přímo s mikrokontrolérem nebo vývojovou sadou nebo například s bzučákovým modulem, který bude signalizovat výskyt srážek.

Analogový výstup A0

Senzor má také analogový výstup A0, který by měl být připojen k pinu převodníku A / C (analogový vstup v Arduinu ). Umožňuje vám odečíst naměřenou intenzitu srážek.

Specifikace dešťového senzoru

 • Napájecí napětí: 5V
 • 1 x digitální výstup
 • 1 x analogový výstup
 • Citlivost nastavitelná potenciometrem
 • Proudová zatížitelnost digitálního výstupu: max. 100 mA
 • Dvě stavové LED diody signalizující napájení a detekci dešťových srážek
 • Rozměry hlavní jednotky: 30 x 1,6 mm
 • Rozměry desky sondy: 54 x 40 mm

Obsah sady:

 • Sonda
 • Hlavní modul
 • 1 propojovacích kabelů

Dešťový senzor s komparátorovým modulem

Senzor dešťových srážek YL-83 je ideální pro konstrukci systémů včasného varování před náhlým zhoršením aury (což umožňuje například rychle sbírat oblečení, které venku vysychá, aby bylo chráněno před vlhnutím). Bude také dobře fungovat při stavbě meteorologické stanice - jako jeden z prvků monitorování stavu atmosféry.

Sada se skládá ze dvou prvků. Dešťový senzor je ve formě desky s plošnými spoji 54 x 40 mm a hlavní modul - 30 x 16 mm. Sada obsahuje také dvoužilový kabel, který umožňuje připojení obou modulů.

Konstrukce a provoz dešťového senzoru

Jednou z nejjednodušších a nejcitlivějších metod detekce dešťových srážek je použití odporového hřebenového senzoru. Jeho konstrukce je založena na dvou systémech vodivých cest, oddělených od sebe navzájem a umístěných na krátkou vzdálenost.

Tvar překrývajících se hřebenů umožňuje detekovat i malé jediné kapky deště, které - zkratováním obou hřebenů - způsobí snížení odporu senzoru. Tento efekt lze snadno detekovat pomocí jednoduchého komparátoru napětí, který generuje binární výstupní signál v závislosti na stavu senzoru (v tomto případě nízká znamená, že byl detekován déšť).

Detekce a měření intenzity srážek

Srážky ve formě např. Sněhu a deště lze velmi snadno detekovat a měřit jejich intenzitu, pomocí vhodného senzoru. Vynikajícím příkladem takového zařízení je YL-83 - polovodičový dešťový senzor. Princip tohoto snímače je detekovat kapky deště padající na povrch PCB pomocí hřebenového rezistoru. Povrch prvku senzoru je zahřátý a odolný proti srážení.

Jak funguje dešťový senzor?

Senzor YL-83 je vybaven hřebenovou rezistorovou deskou, která je měřicím prvkem senzoru. Speciální zpožďovací obvod měří čas od objevení se prvních kapek srážek - má-li zjištěné srážky časový interval kratší než 120 s, zobrazí snímač na digitálním výstupu vysoký stav. Analogový výstup navíc umožňuje měřit místní intenzitu srážek. Senzor YL-83 může být zajímavým rozšířením funkčnosti meteorologické stanice.

Test 3
Šířka balení 6 cm
Výška balení 8 cm
Hloubka balení 0.6 cm
Váha balení 0.009 kg

Mikołaj

11/29/22

Otázka: Dobré odpoledne. Je možné určit množství srážek v milimetrech na základě intenzity srážek?
Odpovědět: Výstup A0 generuje analogový signál a s rostoucím deštěm snižuje hodnotu napětí (je nepřímo úměrná intenzitě deště), takže při správném naprogramování by to mělo být možné.

Recenze produktu

Dešťový senzor YL-83

5/5

Průměrná známka

4

Názor zákazníků
Sbíráme následující názory
a ověřujeme je pomocí externího
partnera Trustmate a pocházejí
z procesu po zakoupení.
Jan 11.09.2023 Potvrzený nákup Přeložená recenze
Kompletní zařízení připravené k provozu funguje bezchybně.
Radosław S. 12.06.2021 Potvrzený nákup Přeložená recenze
Stejně tak vlhkostní systém
RENATA 21.11.2023 Potvrzený nákup
Roman 07.08.2023 Potvrzený nákup

Zákazníci, kteří koupili tento produkt, koupili také:

Produkty ze stejné kategorie: