Reflexní optronový snímač CNY70

Index: UCC-00052 EAN: 5904422369774

Reflexní optočlen, používaný např. Pro rozlišení hran nebo detekci čáry. Rozměry pouzdra jsou 7 x 7 x 6 mm, sestava průchozího otvoru.

Reflexní optronový snímač CNY70
20,00 Kč
16,53 Kč bez DPH.
Zboží skladem
Náklad 24h
30 dní na vrácení zboží
Výrobce: Farnell

Specifikace optočlenu CNY70:

  • Napájecí napětí diody: 5 V
  • Maximální diodový proud: 50 mA
  • Maximální napětí kolektor-emitor: 32V
  • Maximální proud kolektoru: 50 mA

Reflexní optočlen

Podrobnosti v dokumentaci .

Popis produktu : Reflexní optočlenový senzor CNY70

Senzor vysílá paprsek záření přes infračervený vysílač a poté pomocí fototranzistoru měří intenzitu odraženého světla. Výstupem je napěťový signál v závislosti na intenzitě světla dopadajícího na tento detektor. Čím více světla se odráží a dosáhne fotodetektoru, tím vyšší bude výstupní napětí. Protože světelné záření lépe odráží povrch světla (a absorbuje tmavý), bude na bílém materiálu napětí vyšší.

Schemat ideowy CNY701. IR vysílač, 2. Detektor (fototranzistor).

Aplikace CNY70

Senzory jsou často používány konstruktéry robotů Line Follower pro detekci linek a v konstrukcích minisumo, kde se používají k detekci okraje prstence. Protože jsou v těchto případech detekovány extrémní hodnoty (rozlišení mezi černou a bílou - mezilehlé hodnoty nejsou důležité), může být senzor nad povrchem výše, než je uvedeno v dokumentaci. Naše zkušenosti ukazují, že při správném výběru rezistorů senzory správně rozlišují mezi černou izolační páskou a bílým pozadím ze vzdálenosti asi 1 cm.

V průmyslu lze systémy použít například pro detekci hran nebo detekci objektů zblízka. Senzor má snadno instalovatelné pouzdro s průchozím otvorem. Kromě toho byl instalován ochranný kryt, který neumožňuje úplné přitlačení detektoru a vysílače k zemi.

Reflexní senzory CNY70

Příklad připojení

Senzor se skládá ze dvou hlavních částí: detektoru ve formě fototranzistoru a vysílače, kterým je infračervená dioda. Aby nedošlo k poškození vysílače, měl by být omezen jeho proud (max. 50mA), a tím i výkon infračerveného záření. To se provádí pomocí sériově zapojeného rezistoru (R3). Pro správnou funkci fototranzistoru je nutný pull-up rezistor (na obrázku označený jako R4). Příslušné hodnoty by měly být vybrány pomocí dokumentace (příklady v níže uvedeném diagramu).

Przykład podłączenia CNY70

Příklad připojení.
A - výstup.

Šířka balení 4 cm
Výška balení 1 cm
Hloubka balení 7.5 cm
Váha balení 0.001 kg

Buďte první, kdo se zeptá na tento produkt!

Recenze produktu

Reflexní optronový snímač CNY70

4.7/5

Průměrná známka

3

Názor zákazníků
Sbíráme následující názory
a ověřujeme je pomocí externího
partnera Trustmate a pocházejí
z procesu po zakoupení.
Krzysztof M. 08.02.2022 Potvrzený nákup Přeložená recenze
Super
Andrzej K. 10.05.2021 Potvrzený nákup Přeložená recenze
Pro mě je to osvědčený produkt. Díky malým rozměrům se dá vtlačit do malých otvorů. Velký frekvenční rozsah, málo odolný proti tkz falešné osvětlení, ale můžete se s tím vypořádat.
Mariusz S. 09.04.2021 Potvrzený nákup Přeložená recenze
OK.

Zákazníci, kteří koupili tento produkt, koupili také:

Produkty ze stejné kategorie: