• EOL

GPS Logger Shield - GPS GP3906-TLP se čtečkou SD karet pro Arduino - SparkFun GPS-13750

Index: SPF-05581 EAN: 5904422333683

Platí pro Arduino s 10 Hz GPS modulem a slotem pro paměťovou kartu micro SD. Může být použit jako záznamník dat, má zabudovanou anténu a prostor pro 12 mm kulatou baterii. Komunikuje přes UART (RX, TX) a SPI rozhraní.

GPS Logger Shield - GPS GP3906-TLP se čtečkou SD karet pro Arduino - SparkFun GPS-13750
1 967,00 Kč
1 625,62 Kč bez DPH.
Nepřístupný
Produkt s ukončenou výrobou
30 dní na vrácení zboží
Výrobce: SparkFun
Compatibility: Arduino

Pozornost!

Prodej produktu byl dokončen. Podívejte se na ostatní v této kategorii.

Popis produktu: SparkFun GPS Logger Shield - GPS GP3906-TLP se čtečkou SD karet pro Arduino

Platí pro Arduino s modulem GPS a slotem pro paměťovou kartu micro SD. Může být použit jako záznamník dat, má zabudovanou anténu a prostor pro 12 mm kulatou baterii (není součástí dodávky). Komunikuje přes rozhraní UART (RX, TX).

Kolíky jsou otvory pro konektory goldpin, rastr 2,54 mm, přizpůsobené proArduino Uno , Leonardo a deriváty. Pásky je nutné zakoupit samostatně a připájet sami.

Produkt je kompatibilní s Arduino

Výrobce poskytuje knihovně Arduino uživatelskou příručku .

Hlavní vlastnosti modulu:

 • GPS modul: GP3906-TLP
 • Sdělení:
  • GPS - sériové rozhraní UART (piny RX a TX)
  • Paměťová karta - sběrnice SPI
 • Obnovit: 10 Hz
 • Nízká spotřeba proudu: přibližně 30 mA
 • Má zabudovanou anténu
 • Má tlačítko Reset Arduino
 • Podporuje karty microSD
 • Má konektor pro kulatou 12 mm baterii (není součástí balení)
 • Kolíky jsou otvory pro konektory goldpin, rastr 2,54 mm - je třeba je zakoupit samostatně a připájet je sami
 • Spolupracuje mimo jiné s:Arduino Uno R3

GPS Logger Shield - GPS GP3906-TLP se čtečkou SD karet pro Arduino - SparkFun GPS-13750

GPS Logger Shield je překryv přizpůsobený pro práci s různými platformami, jako je Arduino nebo Raspberry Pi (napájecí napětí může být od 2,7 V do 5,5 V). Zařízení je vybaveno modulem GPS a slotem pro paměťovou kartu micro-SD. S jeho pomocí můžete snadno určit přesnou polohu vašeho zařízení. Zařízení je schopno poskytovat informace o poloze s frekvencí 1 Hz při zachování přesnosti přibližně 2,5 metru.

Zařízení má zabudovanou anténu - pokud by to nebylo dostatečné, může ji uživatel vyměnit připojením nové k UFL konektoru. Modul má prostor pro baterii, díky níž je schopen ukládat data, když není přístup k napájecímu zdroji (je vypnutý). Toto řešení bylo zavedeno s cílem výrazně zkrátit dobu spuštění zařízení.

GPS Logger Shield - aplikace

Záznamník je schopen komunikovat s ostatními zařízeními prostřednictvím rozhraní UART. Po připojení modulu k převaděči USB-UART a aplikaci podporující port COM můžete číst data odeslaná zařízením. Můžete snadno číst zeměpisnou délku, šířku, nadmořskou výšku, rychlost, datum a další data.

Pomocí nabízeného modulu GPS a například Arduino můžete sestavit a naprogramovat praktické zařízení. Může to být například zařízení, které vám bude konzistentně určovat přesnou polohu vašeho automobilu nebo kola. Velkou výhodou zařízení, jako je GPS Logger Shield, je jejich velmi nízká spotřeba energie (asi 30 mA). Díky tomu bude zařízení schopné pracovat po dlouhou dobu, například pomocí energie uložené v autobaterii.

Štít Arduino pro budování satelitních navigačních systémů

Nabízeným modulem je Arduino Shield, který obsahuje integrovaný modul GPS typu GP3906-TLP, založený na účinném procesoru ARM7 a nabízející citlivost sledování polohy na úrovni -165 dBm. Modul má zabudovanou anténu, takže nevyžaduje použití externích prvků v cestě přijímání RF signálů.

Deska GPS Logger dále obsahuje: slot pro kartu microSD, zásuvku na lithiovou baterii (pro podporu paměti modulu GPS), stejně jako resetovací tlačítko, přepínač datové sběrnice UART a tři LED indikátory.

Podpora překrytí štítu GPS Logger

GPS Logger Shield - GPS GP3906-TLP se čtečkou karet SD pro Arduino - SparkFun GPS-13750 lze snadno ovládat pomocí vyhrazené knihovny Arduino. Modul komunikuje s procesorem pomocí softwarového nebo hardwarového asynchronního sériového rozhraní.

Kromě podpory základních funkcí souvisejících se sledováním polohy poskytli tvůrci knihovny také připravené příklady, které mimo jiné ukazují způsob ukládání geolokačních dat na kartu microSD (ve formě textového souboru .csv). Úpravou prezentovaného zdrojového kódu podle svých potřeb můžete snadno a rychle vytvořit libovolnou aplikaci, která rozšiřuje klasický GPS záznamník o další funkce.

Napětí z 3,3 V.
Napětí dolů 5,0 V
Rozhraní UART
GPS - osvěžující 10 Hz
Šířka balení 0 cm
Váha balení 0.019 kg

Buďte první, kdo se zeptá na tento produkt!

Zákazníci, kteří koupili tento produkt, koupili také:

Produkty ze stejné kategorie: