Sada optického kodéru pro mikromotory Pololu - verze 3,3 V - 2 ks - Pololu 2591

Index: PLL-01878 EAN: 5904422309787

Dvojice optických kvadraturních kodérů určených pro instalaci do mikromotorů Pololu. Sada se skládá z desky se senzorem a plastového rotoru a umožňuje získat až 20 pulzů na otáčku. Tato verze pracuje s napětím 3,3 V.

Sada optického kodéru pro mikromotory Pololu - verze 3,3 V - 2 ks - Pololu 2591
321,00 Kč
265,29 Kč bez DPH.
Čekací doba: 4-6 týdny
Dočasně nedostupné
30 dní na vrácení zboží
Sada magnetických snímačů pro mikromotory Pololu:
Výrobce: Pololu

Popis produktu: Sada optického kodéru pro mikromotory Pololu - verze 3,3 V - 2 ks - Pololu 2591

Dvojice optických kvadraturních kodérů přizpůsobených pro instalaci do motorů řady Pololu micro s oboustrannou hřídelí . Sada se skládá ze dvou desek s namontovanými optickými senzory a rotorů s pěti a třemi lopatkami, namontovaných na vyčnívajícím hřídeli motoru. Senzor umožňuje získat rozlišení 12 nebo 20 pulzů na otáčku v závislosti na zvoleném počtu lopatek.

Senzory fungují pouze u mikromotorů Pololu vybavených oboustranným hřídelem řady HP, MP a LP. Nejsou kompatibilní s řadou HPCB.

   

Princip činnosti kodérů

Specifikace sady optického kodéru

 • Napájecí napětí: 3,3 V
 • Odběr proudu: 24 mA
 • Řešení:
  • 3 lopatky: 12 pulzů na otáčku motoru *
  • 5 lopatek: 20 pulzů na otáčku motoru *
 • Rozměry: 9,6 x 11,6 mm
 • Hmotnost: 0,7 g
 • Zahrnuta:
  • 2 x deska se senzory
  • 2 x oběžná kola, každá se 3 lopatkami
  • 2 x oběžné kolo s 5 lopatkami

* Uvedené rozlišení je počet impulzů na otáčku motoru. Aby bylo možné převést impulsy na otáčky výstupního hřídele (kola), je třeba dané číslo vynásobit zvoleným převodovým poměrem. Například pro motor s převodem 30: 1 s pěti namontovanými lopatkami by rozlišení bylo: 20 * 30 = 600 impulsů na otáčku výstupního hřídele za převodovkou.

Montáž a připojení

Deska senzoru je navržena pro přímé pájení na výkonové svorky na zadní straně motoru. Správné vyrovnání modulu je klíčem k získání kvalitního výstupního signálu. Jedním ze způsobů montáže desky je pájení jednoho konektoru, poté vyrovnání modulu a pájení druhého pinu. Současně se vyvarujte dlouhodobého zahřívání svorek motoru, protože by to mohlo zničit plastové pouzdro.

 

Upevňovacími otvory modulu jsou také napájecí vodiče motoru připojené k pinům M1 a M2. Piny OUT1, OUT2 jsou kvadraturní výstupy. Napájení snímače 3,3 V by mělo být připojeno mezi piny VCC a GND. Piny použité na desce mají rozteč 2 mm, což umožňuje připojení k příslušné vícejádrové pásku.

Když je modul správně připájen, nasaďte rotor se zvoleným počtem nožů na prodlouženou hřídel. Prvek by měl být nasunut tak, aby mezera mezi senzory a lopatkami byla přibližně 0,5 mm. Jedním ze způsobů, jak jej rovnoměrně nainstalovat, je použití podložky o tloušťce 0,5 mm, například vizitky nebo několika listů papíru. Nejlepší metodou je použít osciloskop k zobrazení výstupního signálu.

Oscilogramy verze 5 V. Levá lopatka příliš daleko od snímače, doprava příliš blízko.

Oscilogram pro verzi 5 V. Optimální vzdálenost mezi noži a senzorem.

Oscilogramy verze 5 V. Na levé čepeli, extrémně daleko od snímače, na pravé čepeli, extrémně blízko.

Verze 5V a 3,3V

Naše nabídka obsahuje také verzi, která pracuje s napětím 5 V. Moduly se liší konfigurací napájecích prvků infračervené diody a spotřebou proudu. Deska 5 V spotřebovává přibližně 24 mA, verze 3,3 V - 12 mA.

Šířka balení 5 cm
Výška balení 5 cm
Hloubka balení 0.3 cm
Váha balení 0.002 kg

Buďte první, kdo se zeptá na tento produkt!

Zákazníci, kteří koupili tento produkt, koupili také:

Produkty ze stejné kategorie: