Snímač tlakové síly - lineární potenciometr 36x10mm (1,4 x 0,4 '') - Pololu 2729

Index: PLL-02350 EAN: 5904422365950

Senzor tlaku mění svůj odpor v závislosti na velikosti a umístění aplikované síly na 36 mm dlouhém testovacím proužku. Senzor umožňuje snadné vytvoření dotykového rozhraní pro ovládání zařízení.

Snímač tlakové síly - lineární potenciometr 36x10mm (1,4 x 0,4 '') - Pololu 2729
468,00 Kč
386,78 Kč bez DPH.
Čekací doba: 4-6 týdny
Pouze na vyžádání
30 dní na vrácení zboží
Výrobce: Pololu
Compatibility: Arduino

Popis produktu: Tlakový senzor - lineární potenciometr 36x10mm (1,4 x 0,4 '')

Senzor tlaku mění svůj odpor v závislosti na velikosti a umístění aplikované síly na 36 mm dlouhém testovacím proužku. Ke spuštění snímače potřebujete odpor 4,7 kΩ - 10 kΩ, který není součástí dodávky - lze jej však zakoupit samostatně . Senzor s displejem umožňuje snadno vytvořit dotykové rozhraní pro ovládání jakéhokoli zařízení.

Video ukazuje příklad zařízení používajícího lineární potenciometr jako pokročilý spínač osvětlení LED.

Specifikace snímače tlakové síly

  • Vnější rozměry: 38 x 13,5 x 0,7 mm
  • Rozměry měřicí plochy: 36 x 10 mm
  • Hmotnost: 0,5 g
  • Samolepicí vrstva na spodní straně pro snadnou instalaci
  • Rastr páskových vodičů: 1 mm

Více podrobností v dokumentaci.

Kabely snímače jsou zakončeny páskou s měděnými podložkami, rozteč 1 mm. V současné době nemáme vhodné konektory, páska však funguje se zásuvkami FFC, rastr 1 mm .

Spojení

Senzor má tři užitečné vodiče - na pásku jsou čtyři podložky, ale poslední se nepoužívá. Chcete-li číst data, připojte externí rezistor s hodnotou v rozsahu 4,7 kΩ - 10 kΩ. K provozu senzoru jsou zapotřebí čtyři mikrokontrolérové linky, včetně dvou schopných číst analogovou hodnotu - vstup A / D převodníku. Příklad připojení je uveden na následujícím obrázku.

Měření tlaku

Odpor Rp závisí přímo na tlakové síle, pohybuje se od 300 kΩ (pro lehký dotek) do přibližně 1 kΩ (pro silný tlak).

Pokud je pin D1 nastaven na vysokou hodnotu a spodní připojení R0 je nízké, pak bude linka SL výstupem děliče napětí z odporů Rp a R0. Měření na lince D2 poskytne hodnotu vstupního napětí tohoto děliče. Vzhledem k hodnotě přímky SL a přímky D2 je možné snadno vypočítat hodnotu odporu Rp, která přímo souvisí s přítlačnou silou.

Optimální hodnota odporu R0 závisí na konkrétním projektu, výrobce však doporučuje, aby byl zvolen v rozsahu 4,7 kΩ - 10 kΩ.

Pokud na testovací proužek není žádný tlak, bude odpor Rp několik MΩ. V praxi to znamená, že napětí na vedení R0 bude blízké nule (určeno odporem R0 připojeným k zemi). To lze použít k digitální detekci nepřítomnosti tlaku na senzor.

Měření polohy

Senzor lze také použít jako lineární potenciometr - spínač ve formě dotykového posuvníku. Pokud se bod aplikovaný na senzor pohybuje, hodnota jednoho z odporů (R1 nebo R2) se sníží a hodnota druhého se zvýší. V případě pohybu v opačném směru bude situace s rezistory obrácena.

Pokud je pin D1 nastaven na vysokou hodnotu a připojení D2 je nízké, bude linka SL výstupem děliče napětí z R1 a R2. V tuto chvíli by mělo být spodní připojení R0 nastaveno jako vstup (stav vysoké impedance). Měřením napětí na vedení SL získáme hodnotu napětí úměrnou poloze aplikované síly. Hodnota tohoto napětí se pohybuje od 0 V (zemní potenciál) do VCC (napájecí napětí).

Při absenci tlaku na testovací proužek není vedení SL s ničím spojeno a nedává smysluplné měření. Tuto skutečnost lze využít k digitální detekci nedostatku tlaku na snímač (viz bod výše ).

Tento snímač má výstupy s vysokou impedancí. To může ztěžovat přesné měření napětí pomocí analogově-digitálních převodníků namontovaných v mikrokontrolérech. Celý postup měření spolu s užitečnými informacemi o tom, jak snížit účinek šumu a zvýšit přesnost, najdete v kapitole 5 Uživatelské příručky .

Šířka balení 7.5 cm
Výška balení 0.2 cm
Hloubka balení 8.8 cm
Váha balení 0.001 kg

Buďte první, kdo se zeptá na tento produkt!

Zákazníci, kteří koupili tento produkt, koupili také:

Produkty ze stejné kategorie: