Filtrovat podle
Výrobce
Více (482) Ok Průhledná
Filtruj

Produkty v akci

Doporučeno

Satin vlákna

Nevidíte produkty? Napište nám na podpora@botland.cz

Co jsou to Satin vlákna?

Satin Filaments je speciální řada vytvořená renomovaným výrobcem kazet pro 3D tiskárny Fiberlogy. Jsou vyrobeny z polylaktidu (PLA), ale jejich vzhled se liší od standardního materiálu tohoto typu. Povrch detailů vytvořených saténovými vlákny je matnější, proto je viditelnost jednotlivých vrstev prvku snížena ve srovnání s běžnými, lesklými tisky PLA. To vám umožní získat mnohem estetičtější výsledky tisku při zachování podobné snadné práce s materiálem jako v případě běžného PLA. Tisk saténovými vlákny nevyžaduje použití vyhřívaného lože nebo pracovní komory ani velmi vysoké teploty. Satin vlákna Fiberlogy se navíc vyznačují nízkým zkreslením a smršťováním, rychle schnou a nevyžadují pokročilé úpravy po tisku.

Kdy budou Satin vlákna fungovat?

Satin vlákna jsou zvláště užitečná při tisku prvků, které musí udržovat estetický vzhled - včetně dekorací, hraček, částí modelů a architektonických maket, pouzder pro elektronická zařízení a dalších detailů dekorativního (nebo dekorativního a užitného) charakteru. Schopnost snadno získat skvěle vypadající prvky a nekomplikovanou práci s materiálem, díky kterému jsou Satin vlákna, lze úspěšně doporučit začátečníkům, kteří nemají s tiskem termoplastů mnoho zkušeností. Satin vlákna jsou také dobrým řešením pro profesionály, kteří chtějí získat dekorativní výtisky s vysokou estetickou hodnotou. Vlákno lze použít mimo jiné v designových a architektonických studiích, stejně jako při vytváření dekorací, uměleckých děl a různých prototypů nebo modelů.

Jak tisknout ze saténových vláken?

Tisk saténovými vlákny není příliš obtížný - materiál se vyznačuje nízkou úrovní deformace a nevyžaduje po tisku složité zpracování. Výrobce doporučuje tisknout při teplotě v rozmezí od 200 ° C do 230 ° C a pro dosažení optimálních výsledků se doporučuje používat vyhřívanou tepelnou podložku při teplotě 50 ° C. U tiskáren s prouděním vzduchu se doporučuje nastavit na hodnotu od 75% do 100%. Optimálním podkladem pro tisk je PEI, maskovací páska nebo sklo. Satin vlákna vám umožňují dosáhnout nejlepších výsledků s rychlostí tisku nepřesahující 60 mm / s. Práce s filamenty je ještě jednodušší díky hotovým profilům pro program Cura, na které najdete odkazy na našem webu. Toto řešení vám umožní okamžitě začít tisknout, aniž byste museli ručně konfigurovat parametry materiálu.

Jaká Satin vlákna najdete v naší nabídce?

Náš sortiment zahrnuje široký výběr saténových vláken z Fiberlogy. Najdete zde barvy jako černá, růžová, červená, zelená a modrá a také speciální varianty, například v perleťovém odstínu. Všechny varianty jsou určeny pro tiskárny využívající standardní kazety s průměrem vlákna 1,75 mm a průměrem montážního otvoru 52 mm. Každá cívka obsahuje 0,85 kg čisté kvalitní saténové nitě. Všechny kazety jsou vakuově baleny a vybaveny vhodným absorbérem vlhkosti, takže si můžete být jisti, že jejich vlastnosti budou v souladu s prohlášeními výrobce.